Connect with us

Трета Смена

Пациентка раскажува: „МОЖЕ ДА ВИДАМ КОЛКУ СТЕ ВЛАЖНА?“

Published

on

Жени решија да кажат низ што поминале додека оделе на терапии кај угледен психијатар.

Имено, пациентите, од кои едната во тоа време била малолетна, опишале дека психијатарот од Вараждин ги замолил да се соблечат, ги допирал или ги замолил да го допрат.

Тој се осврнал на Фројд и ја објаснил важноста на сексуалниот однос за заздравување. Дошле кај него за помош, а тој сексуално ги нападнал. Една од неговите поранешни пациенти рече дека таа доаѓала на сесии на секои два месеци, а по една година психијатарот започна да и кажува секакви работи.

  • Се сеќавам на едно добро затоа што тој рече „сигурно дека имам секс на секој агол“. Да ескалира тоа после 2 сесии, кога ме праша дали може да види колку сум влажна- рече таа.

Небојша Буѓановац, психотерапевт и социјален педагог од кого девојката потоа побарало помош, рече дека отишла на психијатар поради силна вознемиреност.

  • Тој ѝ објаснил дека таа ја зголемила лактацијата од градите и тој почнал да ги допира нејзините гради секогаш кога ќе пристигнела, а тоа траеше околу пет-шест месеци, а на крајот тој предложил директен сексуален однос и ја допрел за вагината – рече Буѓановац.

Тој исто така тврди дека психијатарот лукаво манипулирал со девојки кои биле исклучително ранливи, екстремно чувствителни и тоа го сториле со цел да задоволат некои од неговите сексуални потреби и дека психијатарот е сексуален предатор.

Ова не е изолиран случај. Петра Милковиќ, студентка по пијано на Загребската академија во тоа време, отишла на лекување поради депресија, исто така ја раскажа својата приказна.

  • Ќе се соблечеше, ќе ме замолеше да се соблечам и потоа започнуваше некои методи на допирање, учење да се вдишува, издишува, поврзува … Тој го користеше Фројд цело време и дека сексуалниот однос е многу важен за терапевтски цели – рече таа.

Таа тврди дека со текот на времето се зближила со психијатарот и откако тој и постави ултиматум, дури и ја раскина врската поради него.

Continue Reading

Трета Смена

Најубавите азербејџанки војуваат на прва борбена линија

Published

on

Азербејџанските убавици од шоу-бизнисот облекоа воени униформи и најавија дека се подготвени да ги ризикуваат своите животи и да заминат на фронтот во Карабах.

Актерката Парвин Абијева во интервју за Спутник призна дека неколку пати била на фронтот од почетокот на конфликтот во Нагорно Карабах. Таа одлучи да ги поддржи азербејџанските војници заедно со нејзините колешки.

„Никогаш не се плашев да ризикувам. Имам 30 години и секоја година сонував дека ќе ни се вратат нашите земји. Конечно, мојот сон се остварува. Доколку е потребно, подготвена сум да одам на фронтот и да им дадам помош на нашите војници, рече Абијева.

View this post on Instagram

🇦🇿🙏🏻 Allah qorusun esgerlerimizi!

A post shared by MiNA (@minahuseyn_official) on

Рази Алиева, која има титула „Мис на Азербејџан-2017“, изјави дека сака само по една работа секој ден, а тоа е крај на конфликтот околу Нагорно Карабах. Никогаш не била на линијата на фронтот, но доколку е потребно, подготвена е да замине. Моделот секојдневно се моли за здравјето на азербејџанските војници и чека победа.

Пејачката Мина Хусеин веќе неколку пати учествувала во акцијата „Помогнете им на војниците“.

Подготвена сум да го ризикувам својот живот за земјата. Многупати сум била на фронтот, затоа не чувствувам страв. Не знам како да пукам, но можам да им пружам медицинска помош на нашите војници. Секој од нас се моли за победа. Во исто време, доживуваме радост и тага за смртта на нашите војници. „За жал, нема војна без загуби“, рече Хусеин.

Пејачката Ѓунај Ибрахимили смета дека изведувачите се должни морално да ги поддржуваат азербејџанските војници. За ова, според неа, потребно е да се објават повеќе патриотски проекти, композиции, клипови кои би ја охрабриле армијата.

Борбите во Карабах започнаа на 27 септември. Баку и Ереван се обвинуваат едни со други за избувнувањето на конфликтот. Во Ерменија е прогласена воена состојба и општа мобилизација. Во Азербејџан е воведен полициски час и делумна мобилизација.

Continue Reading

Трета Смена

Сара ја напуштила полицијата – ЕВЕ ШТО ЈА ИНСПИРИРАЛО (ФОТО)

Published

on

Пред неколку дена вниманието на германските медиуми го привлече на поранешната полицајка која изјави дека дење работела во полиција, а ноќе како проститутка.

Таа раскажала дека оваа нејзина промена била инспирирана од сексуалните работнички што ги запознала за време на нејзиното работење како полицајка. Сара Келер, од Дујсбург, откри дека за прв пат на еротска забава била во 2011 година заедно со нејзина пријателка.

Се чувствував добро во полицијата, таа е добра работа, но чувствував дека нешто ме мачи. Сакав да направам и други работи што ми причинуваа задоволство, како што се сексуалните игри. Уживам кога им командувам на мажите, рече Сара.

Но како што се дознава Сара била протерана од полицијата, откако во јавноста излегоа некои фотографии со сексуална содржина, во групата полицајци во апликацијата „Whats App“.

Continue Reading

Трета Смена

Запознајте ја Алена Глукова, најубавата стјуардеса

Published

on


Запознајте ја Алена Глукова, најубавата стјуардеса во Русија
Алена има победено на повеќе натпревари за убавина, а според тоа како изгледа сосема е оправдана победата.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: