Connect with us

Забава

Меме на денот: Доста е интернет

Published

on

Забава

Трамп „заигра“ на „Ај да беше стрела песнава“

Published

on

Интересна монтажа која дефинитивно ќе ви го направи денот, во ек на изборите во Америка, Македонските твитерџии мора да ги следат сите актуелности низ целиот свет. Интересна монтажа која заслужува ретвит:

Continue Reading

Забава

Премиерот со нов гаф: “Вирусот е лебдечки, при движење го креваме”

Published

on

– Гледате дека бројките се зголемени. Дебатата и дискусијата е отсјај на слободата и јас ја разбирам, но на крајот сепак најголема тежина има експертската дебата и одлуки. Вирусот е лебдечки, стои на површината, при движење го креваме.

Сите мерки што се предложени и чекаат законска промена и мерките што се предлагаат дополнително, не се ништо поразлични од мерките што ги предлага светот.

Прашањето е до каде оценуваат експертите дека импактот од нив ќе овозможи да живее економијата, истакна Заев, одговарајќи на новинарски прашања по Меѓународната научна конференција „Македонскиот јазик – извор на научни истражувања (дома и надвор)”.

Continue Reading

Забава

Дневна доза македонски експерти:„ПЦР тестот дава лажни резултати“

Published

on

Низок интелект, во комбинација со тешки времиња и лесен пристап на секакви информации. Поубаво им е да веруваат дека е под контрола, макар и лоша, од тоа дека немаме никаква контрола на ситуацијата. Затоа и веруваат во светски влади, тешко им е да прифатат дека нема контрола.


Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: