Connect with us

Рекла Казала

Има ли пилот во авионот?

Published

on

Рекла Казала

САРА Е БОМБА НА ИНСТАГРАМ, НО ВО ЖИВО НЕ Е ПРЕПОЗНАТЛИВА: Протекоа слики, а со нив и болната вистина! (ФОТО)

Published

on

View this post on Instagram

Body confidence in dresses 🌿 I hated my curve-less waist and thought that if I could somehow change my body, I would be happier. But it doesn’t work like that. Know that you’re not alone. Just because you don’t see people in dresses with the same body type as you, doesnt meant that dresses aren’t for you!!! There’s articles that say “dress for your body shape” and “what not to wear if you have *insert inanimate object* body shape”. Those articles made me realise that I have a wide torso, no curves and I should wear clothing that made me appear to have curves. I didn’t know why I had to make myself appear to have curves. It made me feel like my body wasn’t good enough as it was. I was so insecure about what I was wearing, especially with dresses. Also adding in that tummy pouch/bump that bloats whenever you eat or drink! I worried that I looked pregnant and hated the way dresses accentuated this bump. But we should realise and accept the fact that people have these things, it’s absolutely normal and does not need to be stressed about. No one has a flat tummy all the time and all year round. Yet nobody realises this because it’s not talked about or shown on social media as much as flat tummies are flaunted and glorified. Don’t let articles or anyone, including yourself, make you feel bad about your body. We shouldn’t be compared to objects, because we are not objects. We are all unique and have different bodies. We’re hyper aware of every little thing on our bodies because we see ourselves every day. So learn to accept and appreciate your body for the normal things it does rather than tearing it apart. Allow yourself to live, don’t let a small thing make you hate your body or stop you from wearing what you want. Wear things that make you feel cute, ignore and unlearn these stupid societal rules that have been formed!!! Don’t take your body for granted. Love it for allowing you to function everyday Your body is not a trend. Don’t treat it like one. —————————————– . . . #bloating #selfconfidenceiskey #learningtolovemyself #iamworthit #bekindtoyourself #changeyourthoughts #wearwhatyoulike #bodyshape #believeinyou

A post shared by Sara Puhto (@saggysara) on

Симпатичната Сара ја следат над 300 000 луѓе, а повеќето ја поддржуваат нејзината мисија и честопати им се заблагодарува што им помогна да ги прифатат своите несовршености. „Игнорирај ги мислите дека треба да гледаш на еден или на друг начин. Не мора да вежбате како луда или да се храните секогаш здраво за да можете да носите бикини и да изгледате одлично на фотографии “, гласи една од нејзините објави.


Сепак, и покрај фактот што пропагира самоприфаќање и позитивен став кон телото, таа признава дека често е жртва на трендовите и наметнатите стандарди за убавина. „На фотографиите секогаш се обидувам да го влечам стомакот или вешто да го кријам со стратешка поза. Сепак, се обидувам да го истуркам задникот колку што е можно повеќе за да изгледа поголемо “, откри таа и го објасни трикот со чија помош познатите цицки имаат совршени позадини на фотографиите.


Имено, познатите инфлуенсери на Инстаграм имаат испробан трик за да им направат задникот да изгледа заоблен и буен – треба да ја ставите ногата поблиску до фотоапаратот и да позирате од страна. „Почувствував потреба да ви покажам трик со задникот, бидејќи во свет каде сите ги величаат Кардашијанс, треба да имате предвид дека нивните облини не изгледаат така од сите агли“, напиша Сара. Следбениците ширум светот и порачуваат на Сара секој ден да продолжи со нејзината цел – да ги потсетува жените дека никој не е совршен и дека повеќето жени минуваат низ истите проблеми и психолошки кризи кога станува збор за изгледот.

View this post on Instagram

Instagram booty 🌿 I think we’ve all seen booty pics on Instagram and at some point compared them to ours. I know I have and I know I do this way too much, and suddenly my butt seems inadequate in size and I’ve convinced myself that this makes me unworthy. We have to keep in mind that posing completely changes how you look. Majority of people you see in photos you compare yourself to are posed. That isn’t how they look constantly. Your body doesn’t dictate your worth. So don’t let your brain allow you to think that just because you don’t look a certain way, all of a sudden you’re not worthy or attractive. We think thousands of thoughts per day so why do we let ourselves fixate on the negative ones? At the end of the day we let small things like this get to us when we shouldn’t. It’s a butt. Your booty is perfect the way it is. Your butt doesn’t have to look the way society idolizes them to look currently. You don’t have to change your body or pose in a certain way to gain approval from yourself. Every body is a good body. 🌿 On a side note: I have a new found respect for Instagrammers who can hold these poses and keep their face looking cute, cause wow. The titanium in my spine struggled and I was in pain bending my back in these positions. So, you go queens!! —————————————— . . . . #bööty #beautystandards #losehatenotweight #dietculture #selflove #inspo

A post shared by Sara Puhto (@saggysara) on

Continue Reading

Рекла Казала

ДОБРО ПОГЛЕДНЕТЕ! Она што ПРВО го гледате на сликата, ја открива вашата вистинска ЛИЧНОСТ и сè што се плашите да признаете!

Published

on

Девојче
Ако прво видовте девојче, ви е судено да ги шармирате другите и да се впуштите во длабоки разговори. Некои дури се љубоморни на вашиот шарм. Љубовта е игра за вас, имате репутација на личност која ужива во таа игра. Сепак сте мистериозни. Вашето десно јас е различно од она што другите го гледаат, а тоа му го откривате на вашиот партнер многу подоцна.

Глава

Првиот пат кога ќе забележите череп, тоа не значи дека имате темни мисли или дека сте агресивни. Бидете љубезни, толерантни. Учите брзо и брзо да се прилагодувате на новите ситуации. Вашата интелигенција и социјални вештини се на ново и ниво.

ШУМА

Ако ја видите поголемата слика, вие сте страсна личност која ги следи вашите соништа и ги исполнува вашите цели. И вашата смисла за хумор ги тера другите секогаш да сакаат да бидат околу вас. Зрачите со позитивна енергија и го подобрувате расположението на другите. Кога имате идеја, брзате да ја реализирате, честопати и други ви се придружуваат. Вие сте многу одговорни и внесувате самодоверба.


СИТЕ ТРИ РЕШЕНИЈА ВО ИСТО ВРЕМЕ

Вие сте навистина редок скапоцен камен. Луѓето често сакаат да навлезат во вашата природа, но вие не им дозволувате. Имате извонредна моќ на перцепција, што може да биде и благослов и проклетство. Го гледате светот каков што е навистина, но другите обично не ве гледаат така. Ова понекогаш може да направи да се чувствувате осамено.

Continue Reading

Рекла Казала

Ваква не сте ја виделе: Еве како изгледа Лила без грам шминка (фото)

Published

on

Кога ќе се каже Лила, нема потреба да се дополнува со: која Лила? Таа е неприкосновена во својата работа, а неколку години наназад популарноста ја искористи и за инфлуенсерство во кое повторно е на врвот кај нас.

Сме ја виделе во разни изданија и како да не постои такво во кое не била, но исклучоци секако има. Едно од тие е што ретко ја гледаме без шминка бидејќи секогаш е скоцкана од глава до пети и ништо не е оставено на случајност.

Кога сме кај изгледот и инфлуенсерството, Лила често препорачува, рекламира и употребува разни третмани и козметика за нега, подмладување, одржување на кожата.

Ефектот од тоа Лила реши да го покаже во едно свое „стори“ на Инстаграм каде е во домашно издание без шминка.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: