Connect with us

Бизнис

Eндер од „Забрането јаболко“ важи за дама со стил, а вака изгледала на 20 години (Фото)

Published

on

Се приближува крајот на четвртата сезона на турската серија „Забрането јаболко“ која имаме прилика да ја гледаме секој ден во 22 часот на една наша национална  телевизија.

Актерите до неодамна ги снимаа последните сцени, а бидејќи Турција е во карантин до 17 мај, тие моментално се во своите домови.

Една од главните улоги во серијата ја има и актерката Шевал Сам позната како Ендер.

Şevval Sam - Movies and TV Series

Ендер е активна на социјалните мрежи, па често знае да сподели фотографии од снимањата, видеа од зад камера….

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ

Бидејќи моментално не е на снимање и Турција е во карантин, Шевал го искористи периодот да се потсети на некои постари времиња.

Имено, актерката на својот „Инстаграм“ објави фотографија на која има 20 години.

Објавата за краток период собра над 42 000 лајкови, а нејзните следбеници ја опсипаа со позитивни коментари.

Инаку, меѓу фановите се шпекулира дека „Забрането јаболко“ ќе има петта сезона.

Бизнис

НЕВЕРОЈАТНО – Овој Golf 2 се продаде за повеќе од 80.000 ЕВРА, еве зошто… (Видео)

Published

on

Во САД втората генерација на Golf постигна неверојатна цена од 87.000 долари или 80.300 евра на аукција

Некој одвоил за VW Golf II сумата за која можете да добиете нов Golf R, а тоа се два примерока.

2022 Volkswagen Golf R Base Hatchback
Golf R Hackback

А за толку високата цена виновни се двајца купувачи кои се степале и ги подигнале сумите до небо.

Имено, текот на аукцијата го следеше вообичаениот ритам до сумата од околу 35.000 долари, а потоа со своите понуди се истакнаа двајца корисници, Кбод и Пабловв. Останатите паднаа на 45.000 долари, а потоа останатите две се нафрлија на голфот како да е суден ден.

Застанале на споменатата сума што ја понудил Пабловв, пишува Index.hr.

Аукцијата Bring-A-Trailer предизвика неверојатен интерес. Во него учествуваа повеќе од илјада корисници, а рекламата собра над 620 коментари.

Објектот на аукцијата бил VW Golf II GTI 16V од 1992 година со поминати 85.000 километри. Колата е во повеќе од пристојна состојба, со обемна опрема и целосна историја на сервисирање.

Continue Reading

Бизнис

ЌЕ ВИ ПАДНЕ ВИЛИЦАТА: Овие четири убавици доминираат во групата Ф (ФОТО)

Published

on

Речиси нема некој кој не го интересираат понежните половини на фудбалерите на ова светско првенство во Катар.

Во овој момент на ред е групата Ф во која се наоѓаат Белгија, Канада, Мароко и Хрватска, а меѓу нив и четири сексапилни жени од кои ќе ви падне вилицата.

БЕЛГИЈА

Од презентацијата на Белгија доаѓа убавата половина на Тибо Куртоа, згодната Мишел Герзиг. Нивната врска стана јавна во 2021-та година, а убавата Израелка често споделува фотографии и од мечевите на Реал Мадрид.

КАНАДА

Кога станува збор за Канада, нема дилема, тука е сопругата на канадскиот репрезентативец Милан Борјан кој има српско потекло.

Снежана Борјан е родена 1982-та година, а по венчавката со фудбалерот одлучи да ја остави работата како маркетинг директор во Партизан и целосно да му се посвети на семејството.Двајцата го имаат синот Филип.

МАРОКО

Хиба Абук која има потекло од Тунис и Либија во 2020 година го добила синот со репрезентативецот Ашраф Хакими.

Поради одвоениот живот со фудбалерот таа често користи приватен авион и летови како би го поминала времето со семејството.

ХВРАТСКА

Сопругата на фудбалерот Матео Ковачиќ, Изабела е доказ дека и без голотија и провокативни фотографии може да се истакне убавината и витката става.

Изабела се занимава со приватен бизнис и не сака себе да се претставува како популарна личност, се со цел да не и влијае негативно на нејзината работа.

Continue Reading

Бизнис

Ковачевски по примерот на Груевски, облече ракавици и береше грозје

Published

on

Премиерот Димитар Ковачевски присуствуваше на традиционалниот гроздобер во винаријата „Тиквеш“ , придружувајќи им се на лозарите.Тој при тоа истакна дека треба да се стимулира производството на висококвалитетно грозје кое е неопходно за производство на врвни вина со премиум квалитет кои се бараат на домашниот и на странските пазари.
Го истакна огромното значење на малите и големите винарии, чии активности придонесуваат за унапредување на квалитетот на македонското вино и претставувањето на нашата земја како винска земја и рамноправен дел од винската карта, на регионот и пошироко.„Посакувам успешна и бериќетна лозарска година. Нека е со среќа гроздоберот годинава, нека се набере квалитетно грозје и да се произведе квалитетно вино!Лозарството и винарството имаат огромен потенцијал, Северна Македонија е на истата географска должина со најпознатите вински региони во светот и затоа ние како Влада континуирано работиме на подобрувањето на условите за производство на квалитетно грозје и вино“, рече Ковачевски.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк