Connect with us

Забава

Ракот не знае што да очекува, Бикот да направи промени на работа

Published

on

ОВЕН

Подобро е да бидете трпеливи во комуникацијата со деловното опкружување за да не предизвикувате проблеми. Ако сте во врска, може да очекувате поволен ден во текот на кој ќе уживате со партнерот. Склони сте кон дебелеење.

БИК

Загрижени сте за финансиите и тоа ви прави голем притисок. Треба да направите некои промени на работа. Пред вас е средба со личност која би можела да покаже дека има искрени чувства. Избегнувајте алкохол.

БЛИЗНАЦИ

Периодот не е многу поволен за вас. Сè укажува на некои проблеми и компликации на работа. Можно е да имате лични несигурности и затоа ви е тешко да остварите нови љубовни познанства. Грижете се за вашите бубрези.

РАК

Не очекувајте премногу важни случувања и промени на полето на работата денес. Не сте сигурни што да очекувате од личноста за која се грижите бидејќи нивното однесување е променливо. Можен е пад на имунитетот.

ЛАВ

Ќе имате шанса да покажете дека сте напредувале на работа. Горди сте на себе и на се што сте постигнале. Ве очекува многу интересно запознавање со личност со која е можна подолга врска. Редовно проверувајте го крвниот притисок.

ДЕВИЦА

Доколку се занимавате со приватен бизнис, пред вас е период кој може да ви донесе помали проблеми. Станавте малку ладни во контактот со партнерот кој го мачи вашето однесување. Зголемете го внесот на течности.

ВАГА

Имате помалку проблеми на работното место. Ќе биде потребно извесно време за да се реши сè. Ако ви се допаѓа личност која ви била пријател, ќе имате можност да се зближите со него. Грижете се за вашето здравје.

ШКОРПИЈА

Нема големи промени на работа и вашиот ден е генерално мирен. Можете да се надевате на поволни околности. Пред вас е убав ден за нови љубовни настани. Внимавајте на исхраната и вашите навики.

СТРЕЛЕЦ

Можно е денес да сте под голем притисок и да имате многу различни проблеми на ова поле. Ве очекуваат недоразбирања во однос на личноста за која се грижите. Многу од тоа ве оптоварува сега. Проблеми поради стрес.

ЈАРЕЦ

Можно е да сте загрижени за вашата работа и дека често ви се чини дека ќе имате некои проблеми на тоа поле. Ве очекува период во кој ќе треба поискрено да разговарате со саканата личност. Страдате од несоница.

ВОДОЛИЈА

Можно е да имате одредени доцнења во однос на работата што сте сакале да ја работите денес. На некој начин сте се затвориле во себе и многу работи ве оптоваруваат кога е во прашање полето на емоциите. Без здравствени проблеми.

РИБИ

Можно е да не го добиете тоа што го очекувате и да бидете прилично разочарани на ова поле. Со партнерот ќе имате мала врева околу некои секојдневни проблеми. Посветете се на решавање на ситуацијата. Вашиот ‘рбет е чувствителен.

Забава

Планетите ќе ја покажат моќта, овој датум е клучен: Три знаци ќе доживеат неверојатен пресврт и нов почеток

Published

on

Ни претстои важен астролошки настан, а тоа е Младата Месечина во Јарец, која не очекува утре, а симболизира нов почеток во животот.

Новата месечина на Јарец е астролошки момент кога Сонцето и Месечината се среќаваат во ист знак, што обично ја носи енергијата на почетоците, потенцијалот за нови почетоци и фокусирањето на поставувањето цели.

Јарецот е знак поврзан со амбиција, дисциплина, одговорност и поставување на темелите за иднината.

Оваа позиција на Месечината може да ја нагласи потребата да се постават јасни цели и сериозен пристап кон остварување на соништата и амбициите. Тоа може да донесе чувство на одговорност кон постигнување на лични и професионални цели. Исто така, поттикнува размислување за долгорочни планови и стратешки пристап за постигнување на посакуваните резултати.

Младата месечина во Јарец може да биде време за размислување за поставување на темелите за стабилност, без разлика дали се работи за кариера, врски или личен развој.

Тоа е период кога можеме да се осврнеме на нашите приоритети и да ја насочиме нашата енергија кон остварување на она што го сметаме за суштинско за нашата иднина. Ова е време да се фокусирате на долгорочните планови и да работите напорно за да ги постигнете вашите цели.

Младата месечина во Јарец е важна за сите хороскопски знаци, а носи позитивни промени за Јарците, Биковите и Девиците.

ЈАРЕЦ
Пред вас е период во кој е идеално време да започнете нешто ново. Овој нов почеток ќе биде видлив во интервалот од следните две недели.

БИК
Младата месечина ви носи можност да патувате но и да го промените погледот кон светот. Можете лесно да усвоите нова животна филозофија.

ДЕВИЦА
Младата месечина во Јарец ви носи нов емотивен почеток и можност да започнете романса.

Continue Reading

Забава

Почина кралот на сарказмот – Метју Пери (Видео)

Published

on

Познатиот актер Метју Пери, кој беше еден од ѕвездите на „Пријатели“, е пронајден мртов во својот дом, објавија американските медиуми. Тој имаше 54 години.

Извори од полицијата изјавиле за „Лос Анџелес тајмс“ дека Пери бил пронајден од екипите за итни случаи онесвестен во џакузи во неговиот дом во Лос Анџелес. Обидите за реанимација биле неуспешни.

Полицискиот службеник во Лос Анџелес, Дрејк Медисон, рекол дека отишле таму „поради истрага за смртта на маж на возраст од 50 години“.

Портпаролот на противпожарната служба на Лос Анџелес, Брајан Хемфри, рекол за „Ен-би-си“ дека тие први реагирале во куќата во Пацифик Палисадес во 16:07 часот поради „итна опасност од вода“ од непознат вид. Никој не бил пренесен во болница, додал тој.

Пери беше најпознат по тоа што го играше саркастичниот Чендлер Бинг во многу популарната серија на „Ен-би-си“ „Пријатели“, која се емитуваше 10 сезони, од 1994 до 2004 година. Улогата му донесе номинација за наградата Еми во 2002 година.

Во таа серија тој глумеше заедно со Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Мет Лебланк, Лиза Кудроу и Дејвид Швимер.

Видео:

https://youtu.be/QjnmPazw9EI?feature=shared

Continue Reading

Забава

Анастасија ја претставува Македонија пред светот на најубавиот можен начин (ВИДЕО)

Published

on

Анастасија Анастасова со своето семејство живее во Хамбург, Германија. Но, Македонија живее во нејзиното срце.Loading…

Ова девојче, кое следниот месец ќе наполни 11 години, имаше прекрасна идеја, за чија реализација се вложи максимално и затоа со гордост може да каже дека успеа.

Нејзина мотивација се љубовта кон родната земја и убавините кои Македонија ги поседува. Не мислеше дека е доволно за тие убавини да знае само таа, па сакаше да ги сподели со светот.

https://youtu.be/qBPj51IJx-M?feature=shared

Бесценето е да ги погледнете македонските богатства низ детските очи бидејќи нема нешто поискрено од детските емоции. Токму тоа стана успехот на Анастасија.

Оваа Македонка има свој канал на Јутјуб, кој го води на два јазика – германски и македонски. За да допре до срцата на сите, видеата имаат и англиски превод.

Семејството е нејзина најголема поддршка, па тие заедно работат снимање и монтажа, вложуваат свои средства, но пред сè – многу љубов.

Скопје, Прилеп, Струмица, Кавадарци, Кратово, Охрид се само дел од локациите каде Анастасија направи свои мини документарци. Пред снимање се подготвува со информации кои од срце им ги пренесува на сите што ја гледаат. Снима интервјуа со славни личности од Македонија, кои наидуваат на голем интерес од страна на публиката

https://youtu.be/_Ms9ztkcYrQ

Цел текст: https://kurir.mk/magazin/mladi-talenti/poglednete-gi-makedonskite-ubavini-niz-detskite-ochi-anastasija-ja-pretstavuva-makedonija-pred-svetot-na-najubaviot-mozhen-nachin-video/

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк