Connect with us

Забава

Дневен хороскоп – избегнувајте го принципот на казна или ривалство во врската со саканата личност

Published

on

Овен
Љубов:
Партнерот има необични идеи и одбива да ги слуша вашите коментари. Очекувате брз или лесен расплет на настаните.
Работа:
Треба да се дистанцирате во однос на разни непријатности, понекогаш треба да создавате во креативна тишина и надвор од љубопитните погледи.
Здравје:
Внимавајте на поздрава исхрана, избегнувајте „лоши навики“.

Бик
Љубов:
Изгледате загрижено. Но, избегнувајте го принципот на казна или ривалство во врската со саканата личност.
Работа:
Имате претчувство дека некој ве мами или дека пропуштате добра деловна можност. Почекајте подобри услови.
Здравје:
Важно е правилно да ги контролирате вашите внатрешни конфликти.

Близнаци
Љубов:
Подобро е да ја прифатите идејата на партнерот отколку да предизвикате нова љубоморна сцена.
Работа:
Не се залажувајте дека сè што ќе слушнете е вистина. Некој може да ве изненади на грд начин и без објаснување за своите постапки.
Здравје:
Прекумерната анксиозност лошо влијае на вашата концентрација.

Рак
Љубов:
Поставувањето прекумерни барања кон партнерот има негативен ефект. На некои луѓе им пречи вашето импулсивно однесување.
Работа:
Нема причина да се докажувате пред луѓе кои применуваат различни деловни правила или критериуми.
Здравје:
Вечерта ќе ви годи релаксација.

Лав
Љубов:
Изгледате премногу вознемирено и имате лошо претчувство, но за среќа партнерот знае да ве расположи во вистинско време.
Работа:
Се обидувате да го одложите состанокот со соработниците кои очекуваат конкретни одговори или одреден тип на деловна отстапка.
Здравје:
Избегнувајте ситуации кои ја нарушуваат вашата концентрација или психолошка рамнотежа.

Девица
Љубов:
Изгледате вознемирено и барате. Ја контролирате импулсивната страна на вашата природа, пред да повредите нечии чувства.
Работа:
Се грижите да оставите одличен впечаток кај вашите соработници, па во мегаломански стил прифаќате различни обврски.
Здравје:
Обрнете внимание на поздрава исхрана.

Вага
Љубов:
Смислувате добар план и оригинален настап кој треба да задоволи блиска личност. Важно е да се направи добар избор во секој поглед.
Работа:
Доколку сте заинтересирани за нови деловни предизвици, потребна ви е добра проценка. Користете ја „моќта на сугестија“ во преговорите.
Здравје:
Поттикнете го доброто расположение.

Скорпија
Љубов:
Не дозволувајте нечие однесување да ве испровоцира на погрешна емотивна реакција. Бидете потрпеливи од вообичаено.
Работа:
Се обидувате да го одредите вашето место во деловните кругови, но и да одржите добар однос со докажан тим на соработници.
Здравје:
Контролирајте ја импулсивната страна на вашата природа.

Стрелец
Љубов:
Потребен ви е добар емотивен стимул или личност која може да ги разбере вашите идеи. Не можете да бидете задоволни со вашата моментална позиција.
Работа:
Премногу сте зафатени со разни деловни или социјални обврски, а некој друг добива повеќе привилегии.
Здравје:
Ќе ви годи диета или витаминска исхрана.

Јарец
Љубов:
Не добивате емоционална поддршка. Не го залажувајте партнерот со погрешна приказна, претерано ги нагласувате драматичните ефекти.
Работа:
Размислете посериозно за предупредување или алтернативно решение. Важно е да се направи разлика помеѓу морална и физичка храброст.
Здравје:
Треба да ја подобрите концентрацијата.

Водолија
Љубов:
Се обидувате да ја одложите средбата со една личност, но тоа е само привремено решение. Соочувањето со вистината носи олеснување.
Работа:
Погрижете се вашите соработници да прифатат реални објаснувања и околности кои влијаат на нивниот заеднички успех.
Здравје:
Одржете ја самодовербата, ќе ви годи креативен одмор.

Риби
Љубов:
Под емоционален притисок сте, мора да почитувате нечија волја или барања. Ве нервира однесувањето на партнерот.
Работа:
Долготрајната дискусија ја илустрира вашата несигурност или неспособност да ја надминете моменталната ситуација. Важно е да научите добра лекција.
Здравје:
Избегнувајте конфликтни ситуации.

Забава

Убавата сопруга на Др. Вело Марковски, не страее

Published

on

Познато е дека врвниот македонски инфектолог Др. Вело Марковски сега е во брак со многу помладата Евгенија Николовска – Марковска, која на јавноста исто така не и е непозната од порано. Особено на онаа естрадната и медиумите кои ја третираат естрадата, музиката, светот на модата и забавата.

Вело и Евгенија и покрај разликата во години имаат совршено складен и хармоничен брак, а плод на нивната љубов се и двете дечиња: синчето, кое ќе го добијат набргу откако ќе запловат во брачните води и  ќеркичката која брачната двојка ја доби на првиот ден од 2021-ва година.

На некогашната манекенка, мисица и модел, денес магистер по економија и бизнис администрација не и требаше многу за брзо време по породувањето се врати во топ форма, па набргу на Инстаграм почна да објавува  фотографии, на кои изгледа неверојатно… Како Евгенија никогаш да нема родено!

Така изгледа и на оваа сегашна  фотографија, на која таа направила компарација со својот изглед од пред десет години, кога Евгенија се појавуваше на македонските избори за мис!

Имено, на фотографијата направена сега, таа изгледа и помладо и поубаво, па дури е и послаба отколку на онаа од пред 10 години, каде е сликана на еден од споменатите избори, во чие модно жири се гледа дека биле и некои познати личности… Од естрадни менаџери, како легендарниот Велибор Џаровски – Џаро, до денешни заменици министри, како Зоран Димитровски од македонското министерството за локална самоуправа!

Како и да е, на фотографиите за споредба, Евгенија пред 10 години е убавица, а сега уште поубава, отколку кога била мисица!

Инаку таа е поранешна манекенка и мисица, некогашна членка на модното студио „Шанел“ од Битола со кое има учествувано на многу модни ревии, а освоено и повеќе титули на разните избори за убавина.

Потоа таа се повлекува од манекенството, моделството и медиумите па,  откако ќе стапи во брак со доктор Маркоски,  освен блиското опкружување, за неа пошироката јавноста нема многу да слушне…

Се’ до пред некое време кога се појави одново во јавноста како млада и убава сопруга во вториот брак на познатиот инфектолог.

Фото: Инстаграм принтскрин/evgenija.markovska

Текст: Вистина мк

Continue Reading

Забава

Адел се расплака на сред концерт (ВИДЕО)

Published

on

34-годишната пејачка му ја посвети и ја отпеа својата популарна песна Someone like you.

„Има маж во публиката, можете ли да го видите како го држи мобилниот телефон во воздух? Мислам дека тоа е неговата сопруга на екранот и мислам дека не е тука, тешко ме погоди. Не сфатив што е она што ми го покажувавте додека не се качив на сцената и навистина, многу ми е жал за вашата загуба“, рече Адел.

Continue Reading

Забава

КАКО ДА И Е СЕСТРА – свекрвата на Антониа Гиговска е вистинска убавица, ќе стане млада баба (ФОТО)

Published

on

Антониа Гиговска последниве недели е во фокусот на медиумите и јавноста. И заради музиката, но многу повеќе заради приватноста.

Антониа не ја симнаа од насловниците на порталите и коментарите на социјалните мрежи, откако обзнани дека е бремена и очекува дете со клавијатуристот од својот бенд, Роберт Спасенцоски со кого наедно ја криеја врската. Во тоа време се вртеа приказните околу неверството како причина за раскинувањето со сега екс-момчето и пријател на Роберт, пејачот Иван Јованов.

Сега веќе речиси се’ е на мегдан, но јавноста секогаш е гладна за нешто повеќе, а тоа повеќе секогаш и го има.

Уште пред да објават јавно дека се заедно, Вистина.мк пишуваше за соработката на Антониа и сега веќе идниот свекор Боби Спасенцоски, кој за пошироката јавност е познат и како естраден уметник, поточно пејач од македонската фолк естрада, а исто така и директор на државното училиште за рехабилитација на деца и младинци со оштетен вид „Димитар Влахов“ од Скопје.

Тато Боби со веста дека ќе стане свекор јавно се пофали, а исто така напиша дека Антониа веќе ја смета за ќерка.

Од семејството Спасенцоски безгласна по ова прашање остана идната „баба“ и свекрва на Антониа која најмалку би личела на баба со својот младешки изглед.

Имено, сопругата на Боби, госпоѓата Весна Спасенцовска за разлика од својот сопруг не се огласила по повод главната новина во нивното семејство кое наскоро ќе стане поголемо.

Весна е активна на социјалните мрежи од каде може да се види дека е млада мајка, за која многумина би рекле дека е другарка на своите два сина, Роберт и помладиот Александар, па и на снаата.

Синовите многу често знаат да и посветат внимание на мама, да ја даруваат со цвеќе, ласкави епитети и тон внимание… А таа гордо да го истакне тоа пред своите пријатели на Фејсбук.

Антониа допрва ќе ја видиме како ќе изгледа во невестинско, но нема сомнеж дека свекрвата ќе ја помешаат меѓу другарките на невестата, а пак во иднина кога здравје ќе се роди внучето, тешко кој би ја гледал како баба, иако навистина ќе ја има таа важна улога, која без оглед на возраста и изгледот, веруваме дека ќе и ласка.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк