Connect with us

Забава

Дневен хороскоп – Следете го вашиот „внатрешен глас“ или претчувствата што ги имате при средбата со саканата личност

Published

on

Овен Љубов: Ве следи лош дијалог во однос на саканата личност, меѓу вас има различни интереси и „вредности“. Работа: Мотивирани сте за деловен успех, затоа прифатете ја конкурентната атмосфера или идеја предложена од помлада личност. Здравје: Нема потреба да се оптоварувате со некои грди настани или лоши претчувства.

Бик Љубов: Поставувате непотребни прашања на блиска личност и на тој начин индиректно поттикнувате нов сомнеж. Нема причина за загриженост. Работа: Во добра позиција сте да правите паралелни потези, па бидете внимателни при изборот на нови деловни теми или цели. Здравје: Обрнете внимание на вашите здравствени опции.

Близнаци Љубов: Следете го вашиот „внатрешен глас“ или претчувствата што ги имате при средбата со саканата личност. Вашето срце ќе направи добар избор. Работа: Доколку се грижите за решавање на вашите дилеми, се што треба да направите е да ги земете работите во свои раце. Здравје: Поттикнете позитивно расположение.

Рак Љубов: Доколку ве оптоваруваат нови емотивни сомнежи, разговарајте искрено со саканата личност и инсистирајте да ја докажете вистината. Работа: Неразбирањето во договор со соработниците ги пролонгира понатамошните планови и заедничкото делување. Прифатете компромис. Здравје: Ќе уживате во искрен разговор и доверба, опуштете се.

Лав Љубов: Загрижени сте поради емоционалните дилеми или лошото чувство кое го имате за блиска личност. Работа: Има ситуации кои не можете сами да ги решите. Успешните резултати подразбираат тимска работа и доверба. Здравје: Ќе уживате во некои од техниките на психолошка релаксација.

Девица Љубов: Смислувате добар план и оригинален настап кој треба да задоволи блиска личност. Важно е да се направи добар избор во секој поглед. Работа: Доколку сте заинтересирани за нови деловни предизвици, потребна ви е добра проценка. Користете ја „моќта на сугестија“ во преговорите. Здравје: Поттикнете го доброто расположение.

Вага Љубов: Некој ве убедува да донесете важна одлука. Не можете да ја негирате вашата одговорност кон саканата личност. Работа: Кога ќе ги усогласите вашите духовни интереси со практичните цели, ве очекуваат позитивни резултати. Покажете повеќе смисла за практични вредности. Здравје: Обидете се да ја подобрите вашата концентрација.

Скорпија Љубов: Непотребно се грижите за нечие однесување. Не постои начин да ги усогласите вашите желби и потреби во врската со саканата личност. Работа: Заинтересирани сте за работни места кои носат паричен надоместок или материјални аспекти. Не се двоумите да го побарате она што ви припаѓа. Здравје: Важно е да го разубавите вашето расположение.

Стрелец Љубов: Делувате напнато и често го менувате расположението, покажувате повеќе трпение кон барањата на партнерот. Не брзајте со одлуките. Работа: Во критични ситуации, потребна ви е нечија помош и поддршка. Нема причина да ги преценувате вашите можности. Здравје: Ќе ви годи излегување или средба со блиски пријатели, како релаксација.

Јарец Љубов: Делувате задоволно и инспиративно, добивате емоционална поддршка од личност која има важно место во вашиот живот. Работа: Треба да преземете активна улога или да се ориентирате кон практични решенија. Успехот ќе се покаже на ваша страна. Здравје: Направете нешто корисно во прилог на подобар изглед и подобро расположение.

Водолија Љубов: Изгледате загрижено. Но, избегнувајте го принципот на казна или ривалство во врската со саканата личност. Работа: Имате претчувство дека некој ве мами или дека пропуштате добра деловна можност. Почекајте подобри услови. Здравје: Важно е правилно да ги контролирате вашите внатрешни конфликти.

Риби Љубов: Доколку ви е важно да привлечете нечие внимание, користете ги вашите главни адути во заведувањето. Работа: Не треба никого да убедувате во вашите добри намери или способности, чекајте го крајот кој носи деловни резултати. Здравје: Обрнете внимание на поведри содржини, опуштете се.

Забава

Планетите ќе ја покажат моќта, овој датум е клучен: Три знаци ќе доживеат неверојатен пресврт и нов почеток

Published

on

Ни претстои важен астролошки настан, а тоа е Младата Месечина во Јарец, која не очекува утре, а симболизира нов почеток во животот.

Новата месечина на Јарец е астролошки момент кога Сонцето и Месечината се среќаваат во ист знак, што обично ја носи енергијата на почетоците, потенцијалот за нови почетоци и фокусирањето на поставувањето цели.

Јарецот е знак поврзан со амбиција, дисциплина, одговорност и поставување на темелите за иднината.

Оваа позиција на Месечината може да ја нагласи потребата да се постават јасни цели и сериозен пристап кон остварување на соништата и амбициите. Тоа може да донесе чувство на одговорност кон постигнување на лични и професионални цели. Исто така, поттикнува размислување за долгорочни планови и стратешки пристап за постигнување на посакуваните резултати.

Младата месечина во Јарец може да биде време за размислување за поставување на темелите за стабилност, без разлика дали се работи за кариера, врски или личен развој.

Тоа е период кога можеме да се осврнеме на нашите приоритети и да ја насочиме нашата енергија кон остварување на она што го сметаме за суштинско за нашата иднина. Ова е време да се фокусирате на долгорочните планови и да работите напорно за да ги постигнете вашите цели.

Младата месечина во Јарец е важна за сите хороскопски знаци, а носи позитивни промени за Јарците, Биковите и Девиците.

ЈАРЕЦ
Пред вас е период во кој е идеално време да започнете нешто ново. Овој нов почеток ќе биде видлив во интервалот од следните две недели.

БИК
Младата месечина ви носи можност да патувате но и да го промените погледот кон светот. Можете лесно да усвоите нова животна филозофија.

ДЕВИЦА
Младата месечина во Јарец ви носи нов емотивен почеток и можност да започнете романса.

Continue Reading

Забава

Почина кралот на сарказмот – Метју Пери (Видео)

Published

on

Познатиот актер Метју Пери, кој беше еден од ѕвездите на „Пријатели“, е пронајден мртов во својот дом, објавија американските медиуми. Тој имаше 54 години.

Извори од полицијата изјавиле за „Лос Анџелес тајмс“ дека Пери бил пронајден од екипите за итни случаи онесвестен во џакузи во неговиот дом во Лос Анџелес. Обидите за реанимација биле неуспешни.

Полицискиот службеник во Лос Анџелес, Дрејк Медисон, рекол дека отишле таму „поради истрага за смртта на маж на возраст од 50 години“.

Портпаролот на противпожарната служба на Лос Анџелес, Брајан Хемфри, рекол за „Ен-би-си“ дека тие први реагирале во куќата во Пацифик Палисадес во 16:07 часот поради „итна опасност од вода“ од непознат вид. Никој не бил пренесен во болница, додал тој.

Пери беше најпознат по тоа што го играше саркастичниот Чендлер Бинг во многу популарната серија на „Ен-би-си“ „Пријатели“, која се емитуваше 10 сезони, од 1994 до 2004 година. Улогата му донесе номинација за наградата Еми во 2002 година.

Во таа серија тој глумеше заедно со Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Мет Лебланк, Лиза Кудроу и Дејвид Швимер.

Видео:

https://youtu.be/QjnmPazw9EI?feature=shared

Continue Reading

Забава

Анастасија ја претставува Македонија пред светот на најубавиот можен начин (ВИДЕО)

Published

on

Анастасија Анастасова со своето семејство живее во Хамбург, Германија. Но, Македонија живее во нејзиното срце.Loading…

Ова девојче, кое следниот месец ќе наполни 11 години, имаше прекрасна идеја, за чија реализација се вложи максимално и затоа со гордост може да каже дека успеа.

Нејзина мотивација се љубовта кон родната земја и убавините кои Македонија ги поседува. Не мислеше дека е доволно за тие убавини да знае само таа, па сакаше да ги сподели со светот.

https://youtu.be/qBPj51IJx-M?feature=shared

Бесценето е да ги погледнете македонските богатства низ детските очи бидејќи нема нешто поискрено од детските емоции. Токму тоа стана успехот на Анастасија.

Оваа Македонка има свој канал на Јутјуб, кој го води на два јазика – германски и македонски. За да допре до срцата на сите, видеата имаат и англиски превод.

Семејството е нејзина најголема поддршка, па тие заедно работат снимање и монтажа, вложуваат свои средства, но пред сè – многу љубов.

Скопје, Прилеп, Струмица, Кавадарци, Кратово, Охрид се само дел од локациите каде Анастасија направи свои мини документарци. Пред снимање се подготвува со информации кои од срце им ги пренесува на сите што ја гледаат. Снима интервјуа со славни личности од Македонија, кои наидуваат на голем интерес од страна на публиката

https://youtu.be/_Ms9ztkcYrQ

Цел текст: https://kurir.mk/magazin/mladi-talenti/poglednete-gi-makedonskite-ubavini-niz-detskite-ochi-anastasija-ja-pretstavuva-makedonija-pred-svetot-na-najubaviot-mozhen-nachin-video/

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк