Connect with us

Забава

Дневен хороскоп за петок: Ден за посериозни одлуки!

Published

on

ОВЕН

Работа: Ви претстои добар ден за да започнете нов бизнис. Вашите идеи водат до добри резултати.

Љубов: Може да очекувате интересна комуникација со личност која ви се допаѓа.

Здравје: Поспани сте и ви треба повеќе сон.

БИК

Работа: Одличната соработка и добрата комуникација со деловното опкружување ја носи вашата мотивација на повисоко ниво.

Љубов: Добивате многу љубов од партнерот и сте задоволни. Можете да очекувате добра врска.

Здравје: Немате здравствени проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Може да очекувате дека ќе имате некои пресврти на ова поле. Вашите планови сега значително се менуваат.

Љубов: Можеби ќе сакате да основате заедница или да се омажите за вашиот партнер. Подготвени сте за посериозни одлуки.

Здравје: Грижете се за вашите заби.

РАК

Работа: Среќата ве придружува денес, па можете да ги реализирате вашите идеи на деловно поле. Ќе имате шанса да напредувате.

Љубов: Имате можност да изберете. Кога станува збор за љубовта, имате многу додворувачи.

Здравје: Можни се проблеми со циркулацијата.

ЛАВ

Работа: Ве очекува поволен период за наоѓање нова работа. Можеби ќе имате среќа во овој поглед.

Љубов: Во бракот ве очекуваат помали кавги со саканата личност.

ОВЕН

Работа: Ви претстои добар ден за да започнете нов бизнис. Вашите идеи водат до добри резултати.

Љубов: Може да очекувате интересна комуникација со личност која ви се допаѓа.

Здравје: Поспани сте и ви треба повеќе сон.

БИК

Работа: Одличната соработка и добрата комуникација со деловното опкружување ја носи вашата мотивација на повисоко ниво.

Љубов: Добивате многу љубов од партнерот и сте задоволни. Можете да очекувате добра врска.

Здравје: Немате здравствени проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Може да очекувате дека ќе имате некои пресврти на ова поле. Вашите планови сега значително се менуваат.

Љубов: Можеби ќе сакате да основате заедница или да се омажите за вашиот партнер. Подготвени сте за посериозни одлуки.

Здравје: Грижете се за вашите заби.

РАК

Работа: Среќата ве придружува денес, па можете да ги реализирате вашите идеи на деловно поле. Ќе имате шанса да напредувате.

Љубов: Имате можност да изберете. Кога станува збор за љубовта, имате многу додворувачи.

Здравје: Можни се проблеми со циркулацијата.

ЛАВ

Работа: Ве очекува поволен период за наоѓање нова работа. Можеби ќе имате среќа во овој поглед.

Љубов: Во бракот ве очекуваат помали кавги со саканата личност. Потребно е трпение.

Здравје: Можни се проблеми со грбот.

ДЕВИЦА

Работа: Ве очекува можност да се вклучите во деловна соработка која долгорочно може да ви донесе успех.

Љубов: Врската со саканата личност може да ве придвижи во подобра насока доколку се потрудите.

Здравје: Проблеми со вените.

ВАГА

Работа: Се обидувате да направите промени, но сега не ви е воопшто лесно да реализирате се што сте сакале.

Љубов: Можно е да не ви е лесно да бидете целосно отворени за саканата личност. Имате некои поголеми кочници.

Здравје: Ве следи исцрпеност.

ШКОРПИЈА

Работа: Можете да се потпрете на вашите соработници да покажат дека се подготвени да ви помогнат во вашата работа.

Љубов: Доколку сте слободни, со симпатии ве очекува поволен период за нови љубовни настани.

Здравје: Предиспозиција за алергии.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Размислете внимателно за вашите идни работни места. Сега е добро време да започнете со посериозно планирање.

Љубов: Засега нема да можете да одржувате врска со личност која на некој начин е нечесна кон вас.

Здравје: Вежбајте

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекуваат позитивни промени кога е работата во прашање. Ќе имате можност и да ги подобрите финансиите.

Љубов: Периодот кој ве очекува е поволен за помирување со партнерот.

Здравје: Ќе уживате во вашиот одмор.

ВОДОЛИЈА

Работа: Денеска на работа нема да имате премногу обврски. Би можеле малку да се опуштите и да се одморите од се.

Љубов: Ви се допаѓа личност која покажува дека е затворена и дека не можете лесно да ја освоите.

Здравје: Не земајте лекови самостојно.

РИБИ

Работа: Денес е многу поволен ден за деловна комуникација и за решавање на некои проблеми.

Љубов: Време е искрено да разговарате со саканата личност за желбите што ги имате за иднината.

Здравје: Потребен ви е внатрешен мир

Забава

Планетите ќе ја покажат моќта, овој датум е клучен: Три знаци ќе доживеат неверојатен пресврт и нов почеток

Published

on

Ни претстои важен астролошки настан, а тоа е Младата Месечина во Јарец, која не очекува утре, а симболизира нов почеток во животот.

Новата месечина на Јарец е астролошки момент кога Сонцето и Месечината се среќаваат во ист знак, што обично ја носи енергијата на почетоците, потенцијалот за нови почетоци и фокусирањето на поставувањето цели.

Јарецот е знак поврзан со амбиција, дисциплина, одговорност и поставување на темелите за иднината.

Оваа позиција на Месечината може да ја нагласи потребата да се постават јасни цели и сериозен пристап кон остварување на соништата и амбициите. Тоа може да донесе чувство на одговорност кон постигнување на лични и професионални цели. Исто така, поттикнува размислување за долгорочни планови и стратешки пристап за постигнување на посакуваните резултати.

Младата месечина во Јарец може да биде време за размислување за поставување на темелите за стабилност, без разлика дали се работи за кариера, врски или личен развој.

Тоа е период кога можеме да се осврнеме на нашите приоритети и да ја насочиме нашата енергија кон остварување на она што го сметаме за суштинско за нашата иднина. Ова е време да се фокусирате на долгорочните планови и да работите напорно за да ги постигнете вашите цели.

Младата месечина во Јарец е важна за сите хороскопски знаци, а носи позитивни промени за Јарците, Биковите и Девиците.

ЈАРЕЦ
Пред вас е период во кој е идеално време да започнете нешто ново. Овој нов почеток ќе биде видлив во интервалот од следните две недели.

БИК
Младата месечина ви носи можност да патувате но и да го промените погледот кон светот. Можете лесно да усвоите нова животна филозофија.

ДЕВИЦА
Младата месечина во Јарец ви носи нов емотивен почеток и можност да започнете романса.

Continue Reading

Забава

Почина кралот на сарказмот – Метју Пери (Видео)

Published

on

Познатиот актер Метју Пери, кој беше еден од ѕвездите на „Пријатели“, е пронајден мртов во својот дом, објавија американските медиуми. Тој имаше 54 години.

Извори од полицијата изјавиле за „Лос Анџелес тајмс“ дека Пери бил пронајден од екипите за итни случаи онесвестен во џакузи во неговиот дом во Лос Анџелес. Обидите за реанимација биле неуспешни.

Полицискиот службеник во Лос Анџелес, Дрејк Медисон, рекол дека отишле таму „поради истрага за смртта на маж на возраст од 50 години“.

Портпаролот на противпожарната служба на Лос Анџелес, Брајан Хемфри, рекол за „Ен-би-си“ дека тие први реагирале во куќата во Пацифик Палисадес во 16:07 часот поради „итна опасност од вода“ од непознат вид. Никој не бил пренесен во болница, додал тој.

Пери беше најпознат по тоа што го играше саркастичниот Чендлер Бинг во многу популарната серија на „Ен-би-си“ „Пријатели“, која се емитуваше 10 сезони, од 1994 до 2004 година. Улогата му донесе номинација за наградата Еми во 2002 година.

Во таа серија тој глумеше заедно со Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Мет Лебланк, Лиза Кудроу и Дејвид Швимер.

Видео:

https://youtu.be/QjnmPazw9EI?feature=shared

Continue Reading

Забава

Анастасија ја претставува Македонија пред светот на најубавиот можен начин (ВИДЕО)

Published

on

Анастасија Анастасова со своето семејство живее во Хамбург, Германија. Но, Македонија живее во нејзиното срце.Loading…

Ова девојче, кое следниот месец ќе наполни 11 години, имаше прекрасна идеја, за чија реализација се вложи максимално и затоа со гордост може да каже дека успеа.

Нејзина мотивација се љубовта кон родната земја и убавините кои Македонија ги поседува. Не мислеше дека е доволно за тие убавини да знае само таа, па сакаше да ги сподели со светот.

https://youtu.be/qBPj51IJx-M?feature=shared

Бесценето е да ги погледнете македонските богатства низ детските очи бидејќи нема нешто поискрено од детските емоции. Токму тоа стана успехот на Анастасија.

Оваа Македонка има свој канал на Јутјуб, кој го води на два јазика – германски и македонски. За да допре до срцата на сите, видеата имаат и англиски превод.

Семејството е нејзина најголема поддршка, па тие заедно работат снимање и монтажа, вложуваат свои средства, но пред сè – многу љубов.

Скопје, Прилеп, Струмица, Кавадарци, Кратово, Охрид се само дел од локациите каде Анастасија направи свои мини документарци. Пред снимање се подготвува со информации кои од срце им ги пренесува на сите што ја гледаат. Снима интервјуа со славни личности од Македонија, кои наидуваат на голем интерес од страна на публиката

https://youtu.be/_Ms9ztkcYrQ

Цел текст: https://kurir.mk/magazin/mladi-talenti/poglednete-gi-makedonskite-ubavini-niz-detskite-ochi-anastasija-ja-pretstavuva-makedonija-pred-svetot-na-najubaviot-mozhen-nachin-video/

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк