Connect with us

Забава

Дневен хороскоп за понеделник (20.12.2021)

Published

on

ОВЕН

Работа: Деновиве ве окупираше нервоза и можно е да направите грешки кои не ги забележувате.

Љубов: Желни сте за промени на љубовно поле, како и нови авантури. Прифатете ја поканата на пријател за заедничка прошетка.

Здравје: Ќе ви годи прошетка во природа

БИК

Работа: Не се наметнувајте премногу и не се уморувајте од работните места што можеби чекаат.

Љубов: Можни се помали кавги со вашиот сопружник. Чувствувате дека врската е заладена.

Здравје: Можни проблеми со бубрезите. Консултирајте се со уролог, со потребните тестови.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Поволен ден за создавање нови идеи и организирање на работата. Ќе носите добри одлуки, но и резултати.

Љубов: Постои можност да запознаете личност која ви се допаѓа долго време и немате храброст да и пријдете.

Здравје: Проблеми со видот.

РАК

Работа: Посветени сте на работата и доволно подготвени да судите ладно во кризни ситуации, со носење правилни одлуки.

Љубов: Ако сте во брак, сакате оддалеченост од партнерот. Партнерот ќе побара од вас објаснување.

Здравје: Дигестивни проблеми.

ЛАВ

Работа: Поволен ден за деловни преговори како и за комуникација со соработниците.

Љубов: Ќе запознаете интересна личност во блиско опкружување. Размислувањето за можна врска целосно ќе ве окупира.

Здравје: Склони сте на настинки. Правете превентивни анализи.

ДЕВИЦА

Работа: Загрижени сте за високите трошоци кои ве очекуваат. Не е сè толку црно како што изгледа на прв поглед.

Љубов: Имате силна потреба од сигурност, потребно ви е партнерот на некој начин да ги потврди вашите желби и планови.

Здравје: Зголемен апетит.

ВАГА

Работа: Не сте претерано заинтересирани за работа и сакате одмор.

Љубов: Прилично сте ентузијасти и лесно се заљубувате, но прашање е дали ова е личноста која е добра за вас.

Здравје: Проблеми со низок крвен притисок. Консултирајте се со кардиолог.

ШКОРПИЈА

Работа: Ќе ви треба малку време за да организирате сè како што сакате. Благодарение на организацијата, успевате се да завршите на време.

Љубов: Не сте доволно заинтересирани за справување со емоционалните проблеми.

Здравје: Слаба циркулација.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Поволен ден во кој можете да очекувате помош од блиски индивидуални соработници во бизнисот.

Љубов: Преку кругот на пријатели добивате можност да се запознаете и да флертувате. Искористете ја шансата.

Здравје: Чувствителен нервен систем. Лесно е да те повредам, да те растажиш.

ЈАРЕЦ

Работа: Овој ден не е премногу поволен и не треба да ризикувате или да донесувате избрзани одлуки.

Љубов: Сакате осаменост, немате намера драстично да менувате некои работи во блиска иднина.

Здравје: Можни болки во грбот. Претерувате!

ВОДОЛИЈА

Работа: Доколку планирате соработка во странство или патување, овој период е поволен.

Љубов: Можно е да фантазирате за личност која е зафатена. Во моментов не е паметно затоа што со неа би имале само тајна врска.

Здравје: Нема поголеми проблеми.

РИБИ

Работа: Можно е финансиски да имате среќа во текот на денот. Бидете отворени за сите нови опции.

Љубов: Затворени сте и тешко ви е искрено да му кажете на партнерот што ве мачи.

Здравје: Чувствителен урогенитален тракт. Консултирајте се со уролог.

Забава

АНКЕТА која ја насмеа цела МАКЕДОНИЈА: Кој е поубав Андреј или Панчо од ДНК

Published

on

По повод 20-годишниот јубилеј на ДНК и претстојниот концерт закажан на 3 декември во арената „Борис Трајковски“ многу нивни колеги, пријатели, соработници, подготвија и спакуваа интересно видео во кое кажаа што прво им паѓа на памет кога ќе им го споменат името на дуото ДНК, која им е омилена песна и, секако, кој е поубав Панчо или Андреј.

Што кажаа Каролина, Наум Петрески, Перо Антиќ, Елена Ристеска, Таско, Јанг Дади, Ферус, Бени Нон стоп, Борис од Дупер, Сузана Гавазова, Теа, Сергеј Ќетковиќ, Сара Јо, Антониа Гиговска, Лозано, Иван од Либеро бенд, Сара Мејс, Зоки Фаци, Миле Кузмановски … слушнете и видете во видеото во продолжение.

А Панчо и Андреј се пресреќни и воодушевени од гестот.

„Навистина прекрасно изненадување. Видеото во исто време не насмеа и не разнежни. Од срце им благодариме на сите кои сте одвоиле време да бидете дел од честитката. Се гледаме на 3 декември во „Борис Трајковски““, велат Панчо и Aндреј.

Continue Reading

Забава

(Видео) Maкедон – чудо од дете: Во конкуреција со 4.000 ученици од цел свет донесе златен медал

Published

on

Вистинско чудо од дете, Македон Димитровски ученик во О.О.У „Лирија“ Тетово има само 7 години но решава математички задачи од втора година од средно образование. Овој мал генијалец ни донесе златен медал по математика, во конкуренција со 4.000 учесници од цел свет.

Македон е дружељубив и секогаш расположен за своите другарчиња и соученици. Меморијата на Македон е на завидно ниво, зборува течно англиски, а учи грчки, германски и кинески јазик.

Неговата наставничка Јасмина Костовска секогаш ја прилагодува наставата за него, со повеќе обврски, покомплицирани задачи. Таа вели дека знаела каков ученик ќе има, а тоа во нејзината 27 годишна кариера бил огромен предизник.

Гостувањето на Македон заедно со неговите родители во утринската програма на Сител Телевизија погледнете ја подолу:

Continue Reading

Забава

Најзгодната хрватска навивачка ги покажа облините во Катар (ВИДЕО)

Published

on

Мундијалот во Катар е специфичен поради повеќе работи, а една од нив е тоа што навивачките не смеат разголени да се појавуваат на стадионите, но сепак најзгодната Хрватка реши да ги покаже облините надвор од спортските боишта.

Хрватката во Доха реши да позира во секси бикини за еден моден магазин и така ги возбуди нејзините обожаватели.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк