Connect with us

Забава

Професионална швалерка – СПИЕЛА СО 130 ОЖЕНЕТИ, најмногу работа има за празниците (ФОТО)

Published

on

Гвинет Ли (49) од Лондон работи како професионална љубовница. За неа тоа е начин на заработка, но колку што е заинтересирана, тоа е и нејзиниот начин на живот.

Со работата започнала уште додека била во брак, пред смртта на сопругот, откако открила дека ја изневерувал со многу жени, па решила да го стори истото. Откако тој починал, таа сфатила дека не сака повторно да се омажи, туку дека сака да продолжи да спие со многу мажи, кои мора да исполнуваат еден услов – да се во брак.

Најмногу ги запознава на Интернет и потоа ја почестуваат со скапи подароци, патувања …

Таа откри дека токму во овој период од годината, за време на божиќните и новогодишните празници, има најмногу работа.

Вели дека спиела со 130 оженети мажи и дека тие за празниците ја бараат затоа што знаат дека тогаш ќе бидат затворени со семејството и дека на ова гледаат како разонода, не дека сакаат да се разведат.

Вечер.мк

Забава

Во Скопје ќе се снима филм за животот на Аца Лукас

Published

on

Српскиот пејач Аца Лукас ќе сними филм и серија за неговиот живот, а ќе бидат работени по автобиографската книга „Ова сум јас“. Филмот ќе се снима низ градовите на поранешна Југославија, меѓу кои и Скопје.

Серијата и филмот ќе бидат наречени „Кафеана на Балканот“, според една од најпопуларните песни на Лукас, тој ќе го снима заедно со продуцентот Саша Мирковиќ и Хајп продукција. Младен Совиљ, еден од најталентираните актери на помладата генерација, ќе го глуми Лукас, а режисер ќе биде Сузана Пурковиќ.

Подготовките за снимањето се веќе во тек.

„’Кафеана на Балканот’ ќе се снима во Белград, Сараево, Мостар, Будва, Скопје, Сплит и Бања Лука. Буквално во сите центри на поранешна Југославија, бидејќи кариерата и животот на Аца се поврзани со сите овие градови. Горд сум што овој филм ќе биде Југославија во едно и што актерите ќе бидат од сите овие земји. Во моментов екипата ги означува сите локации каде што ќе снимаме. Публиката може да очекува добар филм и серија“, вели продуцентот Саша Мирковиќ.

Continue Reading

Забава

Од препораките на Владата за штедење издвојуваме: Туширајте се на дожд, евентуално во вир :)

Published

on

Компилација реакции од граѓаните на Твитер мрежата по повод објавените мерки за штедење од страна на Владата на владината седница вчера.

Изберете омилени мерки за штедење 🙂

Continue Reading

Забава

„Цар Самуил је пуно шетао, и Кирил и Методиј су радили исто такве ствари…“

Published

on

Вадење од архива…

Вчера се думав денот на Св. Кирил и Методиј да ви го честитам со ова видео, ама реков ај да не ви расипувам празник, вели Роберт Милески кој сподели дел од бројните „легендарни“ интервјуа на кои Зоран Заев се труди да „прича српски“.

Овојпат тогашниот  македонски премиер зборува како, исто како и цар Самоил, и просветителите Кирил и Методиј ги делиме со Бугарија.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк