Connect with us

Хуманост

За првите чекори на Павел да не му бидат и последни – потребни сме му!

Published

on

Драги хумани луѓе Павел ги направи првите чекори после 5 години поминати во кревет.


Да не дозволиме заради недостаток од финансиски средства детството на ова детенце да му поминува во кревет.


Моментално Павел се наоѓа во Ниш но имаме недостаток од финансии,ајде да се сплотиме уште еднаш да зачекори уште похрабро без ничија помош🙏🙏
Да ја вратиме насмевката на неговото лице❤️❤️


А1 : 143- 473
Т-Мобиле:143-191
Вртете без префикс.
Контакт телефон од родителите: 071 206 378
Стопанска банка: 200003265336115
IBAN: МК 07200003986659543
Swift: STOBMK2X
PAVEL MARKOV Ul. 30 Septemvri br.13, 2310 Vinica
За хуманите луѓе од странство:
https://gofund.me/af127aad
#ВашетоМалкуЗаНасЗначиМногу

Македонија

Сите сме потребни за ова мало ангелче: Двегодишниот Марко од Прилеп се бори со ретко заболување

Published

on

Maрко Мицески од Прилеп е двегодишно ангелче кое се бори со ретко заболување и поради кое и во моментов е во болница.

Неговото лекување е возможно во Турција, но за истото е потребни 19.000 евра – средства кои неговите родители не се во можност целосно да ги обезбедат.

-Ве молам помогнете им за да можам и јас да учам, да се развивам и играм, да се радувам на животот како сите мои врсници, стои во апелот за помош.

Во апелот има трансакциски сметки за донации за Македонија и Германија, па доколку сте во можност помогнете со ваш прилог за ова мало ангелче да добие шанса за здраво и безгрижно детство.

Continue Reading

Македонија

ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА АЛЕКСЕЈ!

Published

on

Алексеј има само 3 години и му е дијагностицирана хипоксична енцефалопатија, ретка болест која означува недостаток на кислород во мозокот, создавајќи ризик од сериозни последици и смрт.


Решението за оваа болест е пресадување на матични клетки, нешто што за жал не е возможно во нашите здравствени институции.


Поради тоа, неговото лечење мора да продолжи во болницата Лив Хоспитал Улус во Истанбул, но пресадувањето чини 19.000 евра, средства кои моментално семејството на Алексеј ги нема.


Затоа ве замолуваме токму вас, хумани луѓе кои ја поддржувате работата на нашата фондација, уште еднаш заедно да ја покажеме солидарноста на дело и да донираме за да го спасиме животот на нашиот Алексеј!


Донациите ќе се прибираат на сметката на фондацијата, а со собраниот износ ќе се платат сите трошоци кон болницата во Турција.

Линк за донирање: https://gofund.me/27ad16be

Continue Reading

Хуманост

(Фото) Да помогнеме да се пронајде млада девојка!

Published

on

Да помогнеме да се пронајде млада девојка!

Информациите подолу на фотографијата:

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк