Connect with us

Забава

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Биковите ќе остават одличен впечаток, а Раковите ќе бидат издржливи

Published

on

Голем неделен хороскоп:

Овен 21. 3 – 20. 4
Работа

Вашата концентрација е нарушена, а можни се и одложувања или расправии со колегите. Може да се најдете пред критики од колеги или шефови кои барем засега не ги поддржуваат вашите деловни идеи.

Љубов

Ќе ги доведете во прашање вашите и постапките на вашиот партнер. Ќе се сомневате во вашата љубов, во квалитетот на врската и во верноста на партнерот. Оние кои се сингл ќе избегнуваат да влегуваат во нови врски, но доколку ви се случи нешто примамливо, погрижете се новата симпатија да не е во врска.

Здравје

Потребна ви е релаксација, одмор и повеќе сон. Се наоѓате во период на зголемена исцрпеност, а ќе бидете и почувствителни од вообичаено. Ситниците ќе ви пречат, па нема да можете да се пофалите ниту со трпение.

Најдобар ден: 4 февруари

Најлош ден: 2 февруари

Бик 21. 4. – 21. 5
Работа

Ќе оставите одличен впечаток кај луѓето, затоа искористете го тоа влијание за работа со странки или обраќање до јавноста. Ќе стекнете доверба од поединци кои внимателно ја следеле вашата работа и ја разбрале вашата вредност.

Љубов

Искористете го максимумот од овој прекрасен период на љубов, бидејќи вашите шанси да се заљубите се зголемуваат. Слободните се на прагот на романтична врска, а доколку сте во брак би можеле да доживеете моменти на инспирација и емотивна топлина со партнерот.

Здравје

Фитнесот, џогирањето или прошетките на свеж воздух ќе ви овозможат да бидете задоволни со себе и својот изглед. Не го занемарувајте ниту вашиот социјален живот – има пријатели кои секогаш можат да ве насмеат и расположат.

Најдобар ден: 29 јануари

Најлош ден: 4 февруари

Близнаци 22. 5 – 21. 6

Работа

Планетите ќе поттикнат недоразбирања во работната средина, ќе ја намалат вашата објективност и ќе ви ја зголемат склоноста кон донесување погрешни одлуки. Но и покрај ова, деловните амбиции ќе бидат остварливи, а се подобрува и финансиската состојба.

Љубов

Ќе бидете ситничави кон партнерот, а тој ќе биде тврдоглав и непопустлив. Би можеле да стапите во љубовна врска со личност која површно ја познавате и која претходно не ви се допаѓала. После тоа, ќе се чувствувате виновни и лути на себе.

Здравје

Бидете совесни со себе и не ги игнорирајте симптомите. Посетете лекар и проверете ја вашата крвна слика. Избегнувајте настинки бидејќи сте во период кога имунитетот не ве служи баш најдобро.

Најдобар ден: 1 февруари

Најлош ден: 31 јануари

Рак 22 јуни – 22 јули
Работа

Ќе ве нервираат доцнењата и бавноста на колегите и оние од кои зависите. Ќе ви недостигаат тактичност и чувство за мерка, па би можеле да реагирате избрзано и со тоа да го расипете впечатокот што треба да го оставите кај вашите шефови.

Љубов

Партнерот ја одржува рамнотежата, а повремените ситни кавги ќе ги расчистат работите кои долго време се криеле. Патувањето или контактот со странски земји ќе се комбинираат со вашата љубовна возбуда. Постои одредена љубовна врска со личност од друга средина, за која ќе патувате.

Здравје

Немате поголеми здравствени проблеми, доста сте витални и издржливи. Искористете го овој одличен период за разубавување, а одењето на фризер и добивањето нова боја на коса добро ќе влијае на вашата самодоверба.

Најдобар ден: 3 февруари

Најлош ден: 1 февруари

Лав 23. 7. – 22. 8
Работа

И покрај нерасчистените односи на работното место, ќе бидете многу постабилни во контактите со луѓето, попродуктивни и поефикасни. Може да се справите со наследство или успешно да инвестирате пари во проширување на бизнисот.

Љубов

Оние кои се во брак ќе бидат подготвени да направат и да издржат многу за партнерот. Ако сте сами, пазете се од невозвратени чувства и нереален пристап кон една личност. Сакате да припаѓате, но тоа не значи дека треба да ги намалите стандардите.

Здравје

Ќе почувствувате длабок немир и незадоволство. Запрашајте се која е причината – можеби сте преоптоварени со работни или домашни обврски. Обидете се да најдете нешто што ќе ве задоволи, можеби некое хоби, спорт, музика.

Најдобар ден: 4 февруари

Најлош ден: 2 февруари

Девица 23. 8. – 22. 9
Работа

Среќните околности што ве придружуваат го зајакнуваат вашиот свет за вашите сопствени вредности. Осмелувајте се да ризикувате, да се натпреварувате или да патувате. Промената што ќе ја направите самоиницијативно ќе ви донесе напредок.

Љубов

Ќе дадете малку и ќе си играте со трпението на партнерот. Ќе се обидете преку ноќ да ги реализирате вашите интимни желби, што ќе испадне дека е залудно потрошена енергија. Ако ја зауздате избувливоста, ќе видите дека полека е најбрзиот начин да се стигне до целта.

Здравје

Се наоѓате во стресен период кој прилично ги исцрпува вашите енергетски резерви. Ќе морате да им бидете достапни на многу луѓе, а домашните исто така премногу ќе се потпираат на вас, па ќе ви остане премалку време за правилен одмор.

Најдобар ден: 29 јануари

Најлош ден: 30 јануари

Работа

На деловните работи ќе им пристапувате поопуштено и покреативно, но поцврсто, што само по себе е успех. Ако се надевате на работа, можеби ќе ја добиете. Вработените ќе работат на нови работни места.

Љубов

Лесно ќе се впуштате во нови врски или ќе давате ветувања чие исполнување е неизвесно. Слободните преку пријател би можеле да запознаат интересна, но недостапна личност. Пробајте, не ве чини ништо, но имајте чувство за мера.

Здравје

Повеќе ќе се грижите за себе и за својот изглед, па не е чудно што многумина од вас ќе вежбаат поинтензивно, за да се ослободат од вишокот килограми. Ќе бидете исцрпени од насобраните обврски, а некои може да заминат и на боледување.

Најдобар ден: 30 јануари

Најлош ден: 3 февруари

Шкорпија 23.10 – 21.11
Работа

Нема никакви пречки во вашиот напредок, а особено ќе бидете плодни во уметничките професии. Ќе бидете полни со креативни идеи и уникатни во она што го работите. Комуникацијата со колегите е одлична.

Љубов

Повеќе ќе се дружите. Ова ќе ви овозможи да стекнете нова љубов, да се заљубите или да ја зајакнете врската со партнерот. Ќе ви биде полесно да ги реализирате вашите интимни желби или да се помирите со личност која многу ви значи. Деновите се погодни за планирање на потомството.

Здравје

Планетите ве зедоа под своја заштита, па вашето здравје не е загрозено од нарушувања. Помалите непријатности можат да бидат поврзани со чувствително грло, затоа избегнувајте газирани пијалоци. Може да земете домашна машина за вежбање.

Најдобар ден: 3 февруари

Најлош ден: 29 јануари

Стрелец 22.11 – 21.12
Работа

Деловните обврски се зголемуваат и наметнуваат потежок ритам, а нема да имате поддршка од шефот. Ова не треба да ве попречи од предвидениот пат – користете повеќе од дипломатскиот такт и шармот што несомнено ги имате.

Љубов

Вашата врска е во нестабилен период, но се што се случува сега носи подобрување кое ќе го забележите дури подоцна. Не го игнорирајте обидот на партнерот да разговара со вас и да се преправате дека нема проблем. Отворениот разговор ќе им донесе олеснување на двајцата.

Здравје

Семејните преплетувања и несогласувања во голема мера ви ја одземаат енергијата и менталниот мир. Ќе сакате да побегнете од сите, барајќи свое тивко катче. Внимавајте на исхраната, особено ако веќе имате проблеми со жолчката.

Најдобар ден: 4 февруари

Најлош ден: 31 јануари

Јарец 22.12 – 1.20
Работа

Се истакнувате во работните задачи кои бараат умешност во писмената и усна комуникација и работата со луѓе. Има одредена поддршка од колегите, шефовите, партнерите и публиката доколку се занимавате со јавна работа.

Љубов

Ќе можете да воспоставите контакт со личност која ви се допаѓа, а Јарците во врските повторно чувствуваат занес и љубов. Оние во брак ќе ги развесели принова. На самците може да им се случи ненадејна љубов, фатална средба со изгледи за прераснување во сериозна врска.

Здравје

Зголемената физичка активност ќе се покаже како идеален начин за одржување на добра линија. Ќе имате одлична концентрација, а вашиот ведар дух ќе ве направи омилени во друштвото.

Најдобар ден: 29 јануари

Најлош ден: 2 февруари

Водолија 21 јануари – 18 февруари
Работа

Бизнисите поврзани со уметноста ќе напредуваат, а вие ќе се истакнувате и на јавни настапи. Можностите за поголема заработка ќе се појават преку интересни предлози од пријателите. Може да добиете некое признание.

Љубов

Способни сте за големи одлуки, понесени од визијата за среќна иднина. Затоа некои од вас можеби ќе се одлучат за брак, нова љубов и потомство или пак ќе го вклучите партнерот во заеднички деловни проекти. Ќе привлечете внимание, ќе бидете сакани и популарни.

Здравје

Тоа е одлично време за сите видови естетски зафати. Новата фризура ќе ги истакне сите ваши предности и ќе ви донесе многу комплименти. Во одлична форма сте, но нема да можете да избегнете повремени промени на расположението.

Најдобар ден: 1 февруари

Најлош ден: 4 февруари

Риби 19. 2. – 20. 3
Работа

Патувањата и работните места поврзани со друга средина се многу позитивни. Ако се соочувате со поголеми физички или ментални напори и понапорни деловни активности, направете ги веднаш. Ќе имате сила за се!

Љубов

Доколку сте во врска, заедничките излегувања, динамиката и дружењето во поширок круг на луѓе ќе бидат составен дел од наредните денови. Забележливо е и ваше уважување: ќе зборувате за се и сешто и ќе прашувате, но и ќе ве прашаат за мислење. Слободните би можеле да се заљубат.

Здравје

Венера во вашиот знак е одговорна за вашето одлично расположение. Но, бидејќи поволниот Марс продолжува да ве придружува, мора да внимавате да не се исцрпувате премногу. Имајте умереност во сè, било да е тоа храна, пороци или ноќен живот.

Најдобар ден: 3 февруари

Најлош ден: 30 јануари

Забава

Планетите ќе ја покажат моќта, овој датум е клучен: Три знаци ќе доживеат неверојатен пресврт и нов почеток

Published

on

Ни претстои важен астролошки настан, а тоа е Младата Месечина во Јарец, која не очекува утре, а симболизира нов почеток во животот.

Новата месечина на Јарец е астролошки момент кога Сонцето и Месечината се среќаваат во ист знак, што обично ја носи енергијата на почетоците, потенцијалот за нови почетоци и фокусирањето на поставувањето цели.

Јарецот е знак поврзан со амбиција, дисциплина, одговорност и поставување на темелите за иднината.

Оваа позиција на Месечината може да ја нагласи потребата да се постават јасни цели и сериозен пристап кон остварување на соништата и амбициите. Тоа може да донесе чувство на одговорност кон постигнување на лични и професионални цели. Исто така, поттикнува размислување за долгорочни планови и стратешки пристап за постигнување на посакуваните резултати.

Младата месечина во Јарец може да биде време за размислување за поставување на темелите за стабилност, без разлика дали се работи за кариера, врски или личен развој.

Тоа е период кога можеме да се осврнеме на нашите приоритети и да ја насочиме нашата енергија кон остварување на она што го сметаме за суштинско за нашата иднина. Ова е време да се фокусирате на долгорочните планови и да работите напорно за да ги постигнете вашите цели.

Младата месечина во Јарец е важна за сите хороскопски знаци, а носи позитивни промени за Јарците, Биковите и Девиците.

ЈАРЕЦ
Пред вас е период во кој е идеално време да започнете нешто ново. Овој нов почеток ќе биде видлив во интервалот од следните две недели.

БИК
Младата месечина ви носи можност да патувате но и да го промените погледот кон светот. Можете лесно да усвоите нова животна филозофија.

ДЕВИЦА
Младата месечина во Јарец ви носи нов емотивен почеток и можност да започнете романса.

Continue Reading

Забава

Почина кралот на сарказмот – Метју Пери (Видео)

Published

on

Познатиот актер Метју Пери, кој беше еден од ѕвездите на „Пријатели“, е пронајден мртов во својот дом, објавија американските медиуми. Тој имаше 54 години.

Извори од полицијата изјавиле за „Лос Анџелес тајмс“ дека Пери бил пронајден од екипите за итни случаи онесвестен во џакузи во неговиот дом во Лос Анџелес. Обидите за реанимација биле неуспешни.

Полицискиот службеник во Лос Анџелес, Дрејк Медисон, рекол дека отишле таму „поради истрага за смртта на маж на возраст од 50 години“.

Портпаролот на противпожарната служба на Лос Анџелес, Брајан Хемфри, рекол за „Ен-би-си“ дека тие први реагирале во куќата во Пацифик Палисадес во 16:07 часот поради „итна опасност од вода“ од непознат вид. Никој не бил пренесен во болница, додал тој.

Пери беше најпознат по тоа што го играше саркастичниот Чендлер Бинг во многу популарната серија на „Ен-би-си“ „Пријатели“, која се емитуваше 10 сезони, од 1994 до 2004 година. Улогата му донесе номинација за наградата Еми во 2002 година.

Во таа серија тој глумеше заедно со Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Мет Лебланк, Лиза Кудроу и Дејвид Швимер.

Видео:

https://youtu.be/QjnmPazw9EI?feature=shared

Continue Reading

Забава

Анастасија ја претставува Македонија пред светот на најубавиот можен начин (ВИДЕО)

Published

on

Анастасија Анастасова со своето семејство живее во Хамбург, Германија. Но, Македонија живее во нејзиното срце.Loading…

Ова девојче, кое следниот месец ќе наполни 11 години, имаше прекрасна идеја, за чија реализација се вложи максимално и затоа со гордост може да каже дека успеа.

Нејзина мотивација се љубовта кон родната земја и убавините кои Македонија ги поседува. Не мислеше дека е доволно за тие убавини да знае само таа, па сакаше да ги сподели со светот.

https://youtu.be/qBPj51IJx-M?feature=shared

Бесценето е да ги погледнете македонските богатства низ детските очи бидејќи нема нешто поискрено од детските емоции. Токму тоа стана успехот на Анастасија.

Оваа Македонка има свој канал на Јутјуб, кој го води на два јазика – германски и македонски. За да допре до срцата на сите, видеата имаат и англиски превод.

Семејството е нејзина најголема поддршка, па тие заедно работат снимање и монтажа, вложуваат свои средства, но пред сè – многу љубов.

Скопје, Прилеп, Струмица, Кавадарци, Кратово, Охрид се само дел од локациите каде Анастасија направи свои мини документарци. Пред снимање се подготвува со информации кои од срце им ги пренесува на сите што ја гледаат. Снима интервјуа со славни личности од Македонија, кои наидуваат на голем интерес од страна на публиката

https://youtu.be/_Ms9ztkcYrQ

Цел текст: https://kurir.mk/magazin/mladi-talenti/poglednete-gi-makedonskite-ubavini-niz-detskite-ochi-anastasija-ja-pretstavuva-makedonija-pred-svetot-na-najubaviot-mozhen-nachin-video/

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк