Connect with us

Забава

ГОЛЕМ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП – МОЌНИОТ МАРТ носи тектонски промени!

Published

on

Март според многу астролози е најсреќниот месец во годината, а ќе се појави од средината на оваа недела. Иако нема да донесе подобрување на одредени хороскопски знаци во миг, има добра основа да дојде во наредниот период. Еве што ни подготвуваат ѕвездите за цела следната недела.

Овен – Пребрз почеток

РАБОТА: Драги Овни, оваа недела треба да се обидете да пренасочите многу настани во ваша корист на попасивен начин. Многу работи се случуваат во вас, ќе имате грст информации и некои конкретни настани кои често ќе ве натераат да реагирате бурно, а сепак, од друга страна, ќе сакате да се изолирате од некои околности.

Обидете се да постигнете рамнотежа и да не реагирате пребрзо бидејќи тоа во овој момент не е пожелно, а може да биде лошо за вас.

Исто така, можеби ќе бидете збунети од некој нов почеток, но најдобро е да оставите работите малку да се смират и да се одвиваат сами од себе, па дури потоа да процените и да реагирате.

Можни се конфликти и недоразбирања со претпоставените, а не е исклучено некои ваши планови да почнат да се развиваат во сосема друга насока. Не земајте ништо трагично, ова е период кога многумина се на тест и кога не треба да реагираат на провокации и предизвици. Можно е да има многу работи со вашите претпоставени, па може да бидете колатерална штета, што не ви оди.

Бидете мудри и не откривајте се што знаете бидејќи и другите не ви ги отвориле сите карти. Треба да научите да пливате во такви околности и да не кажувате се што ви паѓа на ум. Можни се некои добри околности или среќни вести околу 1 и 2 март, а не е исклучена финансиска добивка или убаво патување, додека на 3 треба да се погрижите за комуникација.

ЉУБОВ: Овните кои се во брак или врска би можеле да започнат некои новитети во врската, кои добро ќе им дојдат и позитивно ќе се одразат на нив. Како и во бизнисот, може да имате ситуации во кои брзо и избрзано ќе реагирате и ќе му изгледате збунувачки на партнерот. Можеби некои работи од минатото или нешто што сте го туркале под тепих би можеле да испливаат на површина и да создадат огромен јаз меѓу вас и вашите најблиски. На крајот на неделата може да имате конфликти со деца или браќа и сестри.

Некои Овни би можеле да направат некои радикални потези. Слободниот Овен ќе биде во малку подобра ситуација бидејќи наеднаш и ненадејно може да се појави личност која им се допаѓа и која на некој начин ќе ги размрда и ќе донесе повеќе страст и енергија, што прилично ќе ги ослободи.

ЗДРАВЈЕ: Во однос на здравјето чувствувате пад на енергијата, како и послаба концентрација. Можни се проблеми со психата, алкохолот или некои супстанци. Внимавајте во сообраќајот и со електричните уреди. Слаби точки се вратот и рамената.

СОВЕТ: Контролирајте го вашиот адреналин и обидете се да го насочите во добра насока. Кочете кога е потребно.

Бик – Позитивен став

РАБОТА: Оваа недела Бикот ќе започне некои конкретни работи и ќе направи промени пред се во вас, а потоа кон средината на март и на практично ниво. Потребна ви е внатрешна сила за да се подготвите за тоа и да започнете добро.

Ќе ви дојдат многу информации, некои од нив ќе ви донесат добри идеи, некои од нив нема да ви послужат ништо, па најдобро би било да пронајдете кои се важни, а кои не треба да ги дадете вашето внимание и време за тоа.

Многу работи ќе си дојдат на свое место, а се што треба да направите е да го направите првиот чекор. Имате многу потенцијал и важно е да верувате во себе бидејќи можете да бидете суштинска алка во она што го правите. Идеите што ќе ги имате овие денови можат да ви бидат од големо значење и вредност, затоа добро следете ги вашите мисли, без разлика колку тие изгледаат нереални.

Среќата тропна на вашата врата, а вие само треба да видите некои работи. Многу Бикови би можеле да имаат сериозен и тежок разговор со претпоставените, па би било добро да бидат трпеливи и смирени и да не реагираат набрзина, туку да чекаат некои работи да се искристализираат.

Некои може да дадат отказ или да започнат нова работа оваа недела, додека некои може да стапат во партнерство со некој што го познаваат долго време. Во секој случај, грижете се за финансиите бидејќи многу трошоци се уште постојат, затоа внимавајте да не претерате и да потрошите повеќе отколку што можете да си дозволите. Финансиската ситуација е стабилна и се стреми кон понатамошен раст, кој најмногу ќе зависи од вас.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, Бикот би можел да иницира некои нови состојби и чувства кои досега ги немале или кои се нетипични и нестандардни. Ќе можете да ги реализирате желбите на партнерот, без тој да ви каже ништо, што посебно ќе влијае на вашата врска. Ќе бидете повеќе поврзани, поблиски и подобро ќе се разбирате, а ќе уживате во помирни и поинтимни моменти.

Можни се и радикални промени, но тоа зависи од вашиот партнер. Слободните Бикови можеби ќе ги интересира личност која доаѓа од деловно опкружување, но засега нема да сакате да ги споделите вашите чувства со никого. Ова може да биде или да започне како тајна врска. Не е исклучено некој од минатото или некој што доаѓа од патот да се врати во вашиот живот. Во секој случај, љубовта и пријатните чувства ќе ви го преплават срцето и мислите и ќе се чувствувате како да сте на седмото небо.

ЗДРАВЈЕ: На здравствен план може да имате проблеми со претерување. Можни се проблеми со притисок и несвестица.

СОВЕТ: Бидете свесни и одговорни

Близнаци – Завршни подготовки

РАБОТА: Близнаците ќе постигнат многу оваа недела на материјален и финансиски план, но сега ќе се соочите со прашањето што да правите понатаму, кој е вашиот следен чекор и што е најдоброто нешто да направите. Можно е да се родат некои нови идеи, нови животни импулси или да се промените. На другите може да им изгледате премногу лежерно, ексцентрично, а на вас е да не правите преголема разлика меѓу вас и другите луѓе, за да не ви биде непријатно или завист.

Имате одлични резултати и не секој ќе може да го прифати тоа. Но, за да можете да добиете финансии за некои нови проекти, нови работни места, одобрување од други луѓе, да стекнете доверба, треба да се грижите за вашиот став.

Ова е последната подготовка и увертира за некои големи работи што можете да ги направите во следните три години. Гледајте неколку чекори напред, бидете спонтани и негувајте ги меѓучовечките односи. Можно е веќе да знаете за што се работи и веќе да сте добро во плановите и подготовките, па затоа е важно сето ова да го знаете за полесно да стигнете до целта и врвот.

Еден од вашите пријатели може да ви биде од голема помош овие денови или да донесе некоја добра вест. Многу Близнаци се занимаваат со уредување деловен или приватен простор, додека некои работат на расчистување на односите. Можни се сериозни деловни разговори или ненадејно патување.

ЉУБОВ: Зафатените Близнаци влегуваат во нови, подобри и похармонични односи со своите партнери и најблиските. Сепак, тука се работи и за еден вид слобода која ќе ве задоволи, а која партнерот ќе мора да ја прифати. Комуникацијата ќе биде многу подобра, страстите и емоциите ќе бидат понагласени, па моментите на среќа и задоволство ќе бидат почести. Во овој период многу парови би можеле да одлучат да ја подигнат врската на повисоко ниво, да започнат заеднички живот или да ја официјализираат врската, а не се исклучени и вестите за новороденче. Можно е заедничко патување.

Слободните Близнаци оваа недела би можеле да се заљубат и да ја загубат главата за весела, темпераментна и жива личност која на некој начин ќе ги раздвижи на сите полиња. Ќе бидете прифатени и препознаени како некој важен и важен и кој нуди многу интересни и забавни работи, па тоа ќе ве возбуди уште повеќе. Уживајте во моментите на среќа и љубов!

ЗДРАВЈЕ: На здравствен план, Близнаците би можеле да имаат проблеми со нервозата, но и некое претерување. Не попуштајте лесно на хедонизмот.

СОВЕТ: Бидете искрени, љубезни и конкретни.

Рак – Работете на планови

РАБОТА: Драги Ракови, ова е недела во која ќе бидете фокусирани на некои повисоки цели, планови и патувања. На деловен план имате можност да остварите соработка со странци која ќе ви обезбеди финансиска сатисфакција, но и убава соработка која може да ви отвори сосема нови хоризонти. Ќе имате можност да патувате, што може да ви донесе придобивки во поглед на духовен развој и внатрешен напредок.

Доколку имате партнерски работи кои долго време ви предизвикуваат проблеми или ве забавуваат, работите би можеле да се променат оваа недела со нивно решавање преку конструктивен разговор. Можеби нема да можете веднаш да прифатите некои работи, но ќе ви биде јасно дека на некои работи едноставно не можете да влијаете. На одредени проблеми ќе им пристапите многу посериозно, но ќе бидете реални во очекувањата.

Средината на неделата ќе биде истакната во однос на настаните кои ќе следат еден по друг и промените кои неминовно ќе се случат.

Имате можност да започнете еден вид образование кое ќе ви отвори сосема нови хоризонти и ќе ве стави во позиција да бидете поактивни во одбраната на вашите верувања и ставови. Ќе имате повеќе можности за патување кои ќе бидат фокусирани на некаква активност, без разлика дали станува збор за образование или работа. Ова е добар период за планирање идни деловни активности кои наскоро ќе имате можност да ги реализирате, па колку подобро се подготвувате сега, толку полесно ќе ви биде во наредниот период.

Минувате низ период на внатрешни промени, па би било добро малку да забавите и да се обидете да гледате реално на работите. На финансиски план, во среда можете да очекувате исплата преку работата што ја работите со непознати.

ЉУБОВ: Кога станува збор за емотивниот живот, Раковите кои се во брак или врска може да очекуваат подобро разбирање со партнерот и поврзаност на духовно ниво. Ја делите истата животна филозофија и тоа многу ви значи во моментов. Ова е идеален период за заедничко патување и уште подлабоко поврзување со партнерот. Раковите кои моментално се сами може да очекуваат интересна средба на пат. Личноста која ќе ве привлече во овој период има развиена духовна страна на личноста и е широкоград.

ЗДРАВЈЕ: Што се однесува до здравјето, внимавајте на вашите репродуктивни органи.

СОВЕТ: Свртете се кон духовните вредности.

Лав – Кризни ситуации

РАБОТА: Драги Лавови, ова е недела во која ќе бидете фокусирани на работата, но патем ќе ги решите и меѓучовечките односи, кои ќе ви одземат многу енергија. Настаните на работа се полни со напнатост, но ќе го најдете најдобриот начин да ги ставите работите на свое место. Присебни сте и смирени, а тоа е најважно, па колегите по инерција ви се обраќаат кога ситуацијата ќе се искомплицира интелектуално и кога ќе се појават разни ограничувања и пречки.

Колку сте порационални и покул, толку поголем ќе биде вашиот успех. Во овој период обидете се да се опкружите со луѓе кои го имаат овој став и кои знаат да се фокусираат на она што е навистина важно без да го изгубат својот мир. Избегнувајте луѓе кои на кој било начин ве ограничуваат и попречуваат во донесувањето одлуки, но и на други начини. Ве поддржуваат луѓе кои имаат широко образование и космополитски дух, од кои можете многу да научите, дури и само со набљудување на нивното однесување.

Влегувате во недела во која справувањето и брзата реакција во кризни ситуации ќе бидат најважни, затоа бидете подготвени и не дозволувајте околностите да ве натераат. Што се однесува до финансиите, парите ви доаѓаат преку работни места кои на некој начин се поврзани со странство или со некакво образование.

Што се однесува до трошоците, најповолните денови ќе ви бидат во средината на неделата, а можете да бидете многу непромислени и да правите ризични потези, што може да доведе до загуби.

ЉУБОВ: На емотивен план, Лавовите кои се во брак или врска се усогласени со партнерот за сите прашања кои се неопходни за функционирање. Ова е сферата каде што сè функционира добро и се чувствувате безбедно и исполнето. Ако имате какви било грижи, споделете ги со вашиот партнер бидејќи можете да му верувате на неговото расудување. Лавовите кои моментално се сингл имаат голема желба да останат такви. Ве привлекуваат патувањата и друштвото со паметни луѓе од кои имате што да научите, па доколку некој таков се заинтересира за вас, можеби ќе му дадете шанса да се зближи со вас. Во спротивно, ќе се одлучите за слободата и сите придобивки што таа ги носи.

ЗДРАВЈЕ: Што се однесува до здравјето, обидете се да го намалите стресот на минимум, барем со смирен пристап кон ситуациите кои ве извлекуваат од зоната на удобност.

СОВЕТ: Обидете се да ги прилагодите вашите реакции на ситуацијата и не дозволувајте да бидете под влијание на негативната атмосфера што ја создаваат одредени луѓе.

Девица – Видовитост

РАБОТА: Драги Девици, ова е недела во која ќе имате важни деловни настани, а од средината на неделата ќе се занимавате со постоечки партнерства. На деловен план ќе мора сериозно и рационално да размислите што е добро за вас, а што е ограничување и го блокира вашиот понатамошен напредок во секоја смисла.

Начинот на кој функциониравте досега веќе не дава соодветни резултати, па кога планетата на интелигенцијата и комуникацијата ќе се пресели во вашата седма куќа во средината на неделата, имате можност јасно да го видите тој сегмент и квалитетот на кој се наоѓа.

Ќе ви биде прилично јасно што треба да направите за да ги доведете во ред постоечките партнерства и да ги натерате да функционираат на начин што е корисен за сите вклучени. Во спротивно, ризикувате вашето акутно чувство на незадоволство да се претвори во хронично и дополнително да ги искомплицира работите.

Од друга страна, одредени резултати од партнерската работа кои досега не беа манифестирани сега ќе станат видливи и јасни. Тоа може да влијае на вас во смисла на голема внатрешна промена на подобро и конечно надминување на кризата на внатрешен и надворешен план.

Што се однесува до вашата финансиска состојба, во среда можете да очекувате поголема исплата, како резултат на партнерската работа, а можни се и поголеми добивки преку емотивен партнер или наследство.

ЉУБОВ: На емотивен план, Девиците кои се во брак или врска конечно ќе можат да ги решат ситуациите од минатото со партнерот, што ќе резултира со поголема доверба и заеднички раст. И вам и на вашиот партнер ви треба одредена емотивна трансформација, односно промена на вашата врска на подобро, па искористете ја оваа недела во таа насока. Само обидете се да бидете јасни и прецизни во вашите изјави за да може вашиот партнер да знае што сакате.

Девиците кои моментално се слободни можеби во нивниот живот влегува личност од минатото кон која имаат голема наклонетост и почит. Оваа личност може да биде позиционирана како заштитник и духовен водич, што може да ви биде од голема помош во овој момент. Чувствувате внатрешна слобода и желба да се промените себеси и работите околу вас, а оваа недела е добар момент да ја започнете промената.

ЗДРАВЈЕ: Кога станува збор за вашето здравје, можна е и хормонална нерамнотежа и проблеми предизвикани од недостаток на движење и недоволна физичка активност.

СОВЕТ: Важно е да се слушате себеси и да бидете целосно присутни и свесни.

Вага – Рамнотежа и хармонија

РАБОТА: Вагите конечно ќе се стабилизираат оваа недела и ќе почнат да функционираат поопуштено. Промените што треба да се случат доаѓаат во индикации и преку информациите што стигнуваат до вас, па ќе ви биде појасно во која насока ќе функционирате.

Можно е оваа недела да направите некои потези или да добиете сигнал дека треба да ве интересира нешто ново, поинакво. Вашите претпоставени ќе бидат сочувствителни, нема да се чувствувате исфрлено, згора на тоа, некои работи би можеле да ве вратат во прв план.

Ќе почувствувате некаква рамнотежа и хармонија, иако до сега се изгледаше безнадежно. Вагите кои се занимаваат со приватен бизнис би можеле да направат многу профитабилен бизнис или да влезат во партнерски односи. Ова особено се однесува на сите оние кои се занимаваат со угостителство, забава и уметност.

Не е исклучено проширување на работното место или просторот во кој работите. Сигурно ќе направите некои резултати кои ќе бидат дефинирани како квалитетни, но поради ова може да имате проблеми со колегите или со луѓето со кои тесно соработувате.

Може да предизвикате завист и љубомора некое време и да се соочите со алчни луѓе кои грабаат само за себе. Ова ќе биде тест за вас и како ќе реагирате на се, но и подготовка за некои идни периоди. Ова е одличен период за стекнување знаење и учење бидејќи имате акцент на фокусот и концентрацијата. Повеќе ќе се дружите, ќе излегувате, ќе поминувате време со драги луѓе и пријатели, но и ќе запознавате некои нови лица. Можно е патување кон крајот на неделата.

ЉУБОВ: Вагите ги очекува многу хармоничен, весел и забавен период на приватен и емотивен план. Зафатените припадници на вашиот знак ќе донесат некои големи и убави одлуки и ќе се чувствуваат навистина фантастично. Многу желби ќе ви се исполнат, а вагата ќе биде избалансирана, што ќе ви донесе посебна радост и среќа. Имате многу причини да бидете среќни, но важно е да се уверите во тоа.

Некои Ваги би можеле да добијат вести за нови принови во семејството, а некои би можеле да ја официјализираат својата врска оваа недела.

Многу самци Ваги ќе запловат во врска оваа недела и ќе се чувствуваат заљубени и задоволни. Сè ќе се случи ненадејно и спонтано, што ќе донесе голема возбуда. Не е исклучено да сретнете некого на пат или да се работи за личност која дошла од пат. Во секој случај, ќе се чувствувате добро, среќно и хармонично, па нема да ја изгубите насмевката.

ЗДРАВЈЕ: Вагите би можеле да имаат проблеми со прејадување, па затоа внимавајте на храната и пијалоците за да не се здебелите вишокот килограми. Можно е убод или повреда од нешто остро.

СОВЕТ: Не кажувајте нешто за што не сте сигурни.

Шкорпија – Нов почеток

РАБОТА: Вредностите и материјалниот момент ќе станат повидливи за Шкорпиите. Парите кои долго ги чекате ќе се појават и ќе се реализираат во наредниот период, а вие ќе бидете попрактични и појасни. Можни се и планови кои ќе се реализираат во иднина и ќе донесат нешто сосема ново. За тоа ви треба искрена комуникација и прилагодување кон некои други работи или дури и туѓи идеи. Важно е да бидете тактични и да не правите ништо пресметано.

Ќе имате уво да слушате други луѓе и да препознаете некои работи што некои можеби не можат. Ќе ја стекнете довербата на другите, а резултатите што ќе ги постигнете ќе бидат навистина фантастични. Може да се работи за некакви радикални пресврти од некоја непланирана ситуација. Можеби ќе бидете изненадени од резултатите, а особено од другите луѓе.

Некои Шкорпии би можеле да започнат нов бизнис и брзо да направат голем успех од ништо, или на почетокот сè ќе изгледа невешто и тешко, но ситуацијата ќе се промени преку ноќ. Можеби сè ви изгледа неперспективно, но ќе имате визија како да решите одредени работи и да ја свртите ситуацијата, па доколку тоа се случи, слободно вклучете се во нови потфати бидејќи успехот е неизбежен.

Оние кои нема да започнат нешто ново оваа недела ќе имаат зголемен обем на работа, евентуално ќе добијат нови колеги или ќе се прошират на некој друг начин. Шкорпиите кои се занимаваат со приватен бизнис очекуваат проширување во дејноста со која се занимаваат, вработување на нови луѓе и систематизација на работата. Можно е патување.

ЉУБОВ: Шкорпиите кои се во брак или врска ќе развијат подобра комуникација на практично и конкретно ниво и ќе се потрудат подобро да функционираат. Ќе забележите дека некои работи не одеа како што треба, некој проблем или потреба на партнерот ќе биде поттик за да направите важен чекор во оваа врска. Ќе видите што е потребно за да ја подобрите врската и како да го направите тоа.

Ова е многу значајна недела и работите што ќе ги правите сериозно ќе го променат вашиот однос со блиските луѓе. Сè што не било функционално или било само навика сега ќе мора да испадне, а довербата и искреноста мора да се зајакнат. Слободните Шкорпии би можеле да најдат нова енергија во деловното опкружување. Можно е да се работи за помлада личност или некој кој е млад по дух, ведар и енергичен, а не е исклучена љубовта со личност која доаѓа од странство или можеби сте се сретнале по пат.

ЗДРАВЈЕ: На здравствен план, Шкорпиите можат да имаат проблеми со стресот и чувството на вина, но дефинитивно не треба да се лажат себеси. На проблемите можете само постепено да им пристапите.

СОВЕТ: Ви се случуваат големи работи, верувајте во вашата интуиција и бидете отворени за промени.

Стрелец – Зголемена енергија

РАБОТА: Стрелците влегуваат во нова фаза, која навестува нов почеток. Ќе препознаете нови импулси кои ќе се одразат на конкретен план. Ќе ги отворите очите, па ќе можете да ги препознаете работите и да имате јасна слика. Влегувате во поприсебна и побудна состојба, па полесно ќе можете да ги прифатите промените кои ви доаѓаат. Имате многу потенцијал, ентузијазам и енергија, па затоа е невозможно да не реализирате се.

Комуникацијата е многу важен фактор, затоа погрижете се да сте доволно јасни, конкретни и да не навлегувате во непотребни разговори или расправии. Промените ќе се случат спонтано, оригинално и со малку повеќе внимание и фокусирање на вас. Ќе бидете креативни, ефикасни и брзо размислувате.

Во секој случај, сигурно ќе успеат деловните околности, но и материјалните и финансиските, а попатно ќе има добра атмосфера, што е најважно за вас. Ќе бидете задоволни, а се што ќе се случи ќе ви даде нова идеја за некои идни проекти.

На крајот на неделата ќе имате важен разговор со постара личност или некој од авторитет, на деловен или приватен план, кој ќе го одреди развојот на настаните во иднина.

Некои Стрелци би можеле да започнат приватен бизнис, а некои очекуваат да работат со странци или во странство. Во секој случај, промените треба да се прифатат! Покрај деловните обврски, важни ќе ви бидат дружењето, излегувањето и забавата, па ќе можете почесто да бидете во друштво на повеќе луѓе, да одите во кафулиња, ресторани, театри… Не е исклучено ниту патувањето, што ќе биде исклучително пријатно за вас бидејќи ќе можете да комбинирате убаво и корисно.

ЉУБОВ: Стрелците кои се во брак или врска ќе почувствуваат зголемена енергија оваа недела, ќе бидат поотворени, спонтани и директни. Ова е идеална можност да сфатите некои важни работи на емоционално ниво и да се ослободите од некаква контрола што ве кочи.

Ова е период кога љубовта ви е многу важна и на партнерот би можеле да му посветите повеќе внимание од вообичаено. Децата се исто така во фокусот на настаните кои имаат врска со нив. Некои Стрелци би можеле да добијат вести за принови, а некои добри вести од потомци.

Слободните Стрелци очекуваат промена на љубовен план бидејќи моќта и силата што ја имаат на ова поле се огромни. Стрелците ќе бидат заљубени и толку воодушевени што нивната напорна работа и посветеност сигурно ќе се исплатат. Личноста која ви се допаѓа ќе ве воодушеви толку многу што нема лесно да се откажете од идејата. Настаните брзо ќе се развијат во насока што ви одговара.

ЗДРАВЈЕ: Што се однесува до здравјето, нема да имате некои поголеми проблеми. Вашиот единствен проблем можеби е разликата помеѓу старото и новото искуство. Активирајте се физички, рекреирајте се или спортувајте и поминувајте повеќе време со животни.

СОВЕТ: Неопходни се интензивни и бурни настани бидејќи носат важни промени.

Јарец – Важноста на семејството

РАБОТА: Драги Јарци, ова е недела во која ќе се фокусирате на себе и на приватниот живот, но ќе имате активности поврзани со деловни реализации. На деловен план, оваа недела можете да реализирате важен деловен проект доколку имате доволно трпение да ги надминете пречките кои можат да се појават во форма на некои административни компликации. Тоа може само да ја одложи реализацијата за одредено време, но тоа не е ништо што не може да се реши.

Од средината на неделата ќе бидете повеќе фокусирани на краткорочни задачи кои бараат умешност и брза реализација. Се подобрува и состојбата во комуникациската област, па сега ќе продолжат многу деловни преговори кои во еден момент беа стопирани.

Јарците кои се занимаваат со приватен бизнис имаат одлична можност да ги прошират своите активности, а можно е и проширување на бизнисот преку странскиот пазар. Доколку размислувате за проширување или веќе сте добиле понуди од овој тип, ве молиме сериозно да ја разгледате можноста бидејќи тоа е можност што не се пропушта.

Уживате да работите со помладите колеги бидејќи во овој период подобро ги разбирате, а имаат и добри идеи кои ви се корисни во секој поглед. Ова е поволен период за купување недвижен имот или работа со недвижен имот, бидејќи на тоа поле ви се отвораат нови можности.

Што се однесува до финансиите, во овој период најдобро ќе се снајдат Јарците кои се занимаваат со приватен бизнис. Во среда имате можност да заработите поголема сума на пари, но ќе ви треба и малку среќа. Водете сметка за трошоците и потрудете се да трошите што помалку, во спротивно, може да дојде до значителен дисбаланс во буџетот кој нема лесно да го надминете.

ЉУБОВ: Кога станува збор за емотивниот живот, Јарците кои се во брак или врска имаат можност да ја подобрат комуникацијата со партнерот и да слушаат што има да каже партнерот. Доколку го избегнувате разговорот, партнерот може да се дистанцира, што негативно ќе се одрази на вашата врска. Од друга страна, добро се чувствувате дома додека поминувате време со вашите сакани и партнерот, па ова е период кога емотивната поддршка ви е многу важна. Тоа ви дава сила да пребродите некои настани кои би ви биле многу потешки без поддршката од партнерот.

Јарците кои моментално се сингл им е удобно во сопствената кожа и немаат преголема потреба да излегуваат и да се дружат во овој период. Сепак, постои можност да запознаете личност која доаѓа од странство и која ќе влијае многу позитивно на вас, што ќе ве наведе да бидете поотворени. Сакате да посветите повеќе време на приватниот живот и ќе успеете во овој период.

ЗДРАВЈЕ: Кога станува збор за здравјето, внимавајте на исхраната и на дигестивниот тракт.

СОВЕТ: Посветете се на приватниот живот.

Водолија – Излегување од тешкотии

РАБОТА: Драги Водолии, ова е недела во која ќе почувствувате одредена тежина која ќе доведе до поголема сериозност од ваша страна, но затоа ќе имате одлични моменти на полето на комуникација и разбирање. Доколку моментално поминувате низ некои внатрешни процеси кои ви носат чувство на тежина и непријатност, тоа на крајот ќе резултира со посериозен пристап кон работите и поголема одговорност од ваша страна, а од март ќе почувствувате големо олеснување во секоја смисла.

Товарот што го носевте во последните три години полека ќе исчезне и се што ве кочеше во претходниот период ќе остане зад вас.

Од друга страна, ќе почувствувате промена во вашата личност токму во однос на стабилноста и сериозноста, што многу ќе ви помогне во иднина.

Ова е одличен период за секакви преговори, склучување договори, краткорочни, но профитабилни зделки. Ќе се подобрат односите со најблиското опкружување, како што се блиските пријатели, браќата и сестрите, како и роднините. Сè што сакавте да го пренесете во претходниот период, а не успеавте, сега ќе дојдете на ред и ќе имате причина да бидете задоволни од исходот.

Доколку добиете можност за кратко патување поврзано со некој вид на образование, не пропуштајте го. Што се однесува до вашите финансии, може да очекувате прилив на пари во средината на неделата од некоја краткорочна работа или од соработката што ја имате со блиски луѓе.

ЉУБОВ: На емотивен план, Водолиите кои се во брак или врска ќе имаат одлична комуникација со партнерот од средината на неделата, а постои можност и за заедничко патување, во кое ќе уживате повеќе отколку што мислите. Сега е време да му ја изразите благодарноста што ја чувствувате кон партнерот и отворено да разговарате за местото што го зазема во вашиот живот.

Водолиите кои моментално се сингл имаат можност да се заљубат во личност која ќе ја запознаат на кратко патување или во близина на нивното место на живеење. Ќе бидете маѓепсани од шармот и харизмата што ги поседува оваа личност и ќе сакате да бидете често во нив. Колку повеќе време поминувате заедно, толку појасно ќе ви биде дека се работи за некој кој навистина ви одговара на многу начини. Затоа, не губете време и преземете иницијатива тоа интересно пријателство да го претворите во нешто повеќе.

ЗДРАВЈЕ: Кога станува збор за вашето здравје, потрудете се да го сведете стресот на минимум.

СОВЕТ: Уживајте во времето што го поминувате со луѓето кои ви значат.

Риби – Добра среќа

РАБОТА: Драги Риби, ова е период во кој ќе ви се остварат многу желби, а вие ќе станете посвесни за тоа што е добро за вас и што конкретно сакате од себе и од другите. Вашите мисли, кои беа малку потешки и помрачни во последните неколку недели, сега полека стануваат јасни и неоптоварени.

Можно е сè уште да ве мачи некој проблем кој упорно не сакате да го споделите со другите и, чувајќи го внатре, чувствувате голема тежина. На почетокот на март се ќе ви биде многу појасно, а решението ќе се наметне.

Оваа недела работите стануваат полесни за решавање, па нечувствително ќе ги извршувате сите административни работи и сета комуникација.

Од средината на неделата, поголемиот проект што го чекавте конечно се реализира, а резултатите ќе ги видите многу брзо. Сè ќе ви оди без проблеми и лесно ќе дојдете до решение.

Оваа недела ќе почувствувате што значи кога работите на деловен план се одвиваат глатко и без никакви падови. Притоа, ќе ја имате сета помош што ви треба дури и кога не ја барате. Искористете ја оваа недела во таа смисла за да сфатите што ви е важно.

Ова особено се однесува на работните места од кои очекувате голема финансиска добивка, бидејќи сега е одлично време за реализација на поголеми проекти. Колку поенергично настапувате, толку подобри ќе бидат резултатите и полесна имплементацијата.

Одличен период за започнување нови бизниси. Кога станува збор за финансиската состојба, периодот пред вас е исклучително поволен во таа смисла. Веќе во среда може да очекувате поголем прилив на пари, а овој тренд може да продолжи и во иднина. Парите доаѓаат кај вас преку односи со странци или од нови бизниси што сте ги започнале неодамна.

ЉУБОВ: Кога станува збор за вашиот емотивен живот, Рибите кои се во брак или во врска може да ги мачи нешто од нивното минато, а поради вашето одбивање да го споделите, партнерот може да помисли дека тоа има врска со него. Обидете се да бидете поотворени и барем дајте му до знаење дека сè е непроменето меѓу вас. Особено што од средината на неделата имате можност да постигнете се што сте сакале со партнерот и што ќе ве исполни со искрено задоволство.

Обидете се да се фокусирате на добрите работи во вашиот живот и да ги оставите проблемите на страна, барем засега. Рибите кои моментално се слободни се на проникнување помеѓу желбата да бидат сами и фокусирањето на нивните внатрешни состојби и добрите можности што ги има насекаде околу нив оваа недела. Каде и да одите, нови луѓе и нови познаници, кои се исклучително добри за вас, лесно ќе ви бидат достапни и едноставно ќе ви се наметнат.

ЗДРАВЈЕ: Кога станува збор за вашето здравје, можни се несоница и дигестивни проблеми.

СОВЕТ: Бидете максимално отворени за се што ќе ви се понуди оваа недела и фокусирајте се на сегашноста.

Извор: Репѕблика.рс

Фото: Шутер

Забава

Планетите ќе ја покажат моќта, овој датум е клучен: Три знаци ќе доживеат неверојатен пресврт и нов почеток

Published

on

Ни претстои важен астролошки настан, а тоа е Младата Месечина во Јарец, која не очекува утре, а симболизира нов почеток во животот.

Новата месечина на Јарец е астролошки момент кога Сонцето и Месечината се среќаваат во ист знак, што обично ја носи енергијата на почетоците, потенцијалот за нови почетоци и фокусирањето на поставувањето цели.

Јарецот е знак поврзан со амбиција, дисциплина, одговорност и поставување на темелите за иднината.

Оваа позиција на Месечината може да ја нагласи потребата да се постават јасни цели и сериозен пристап кон остварување на соништата и амбициите. Тоа може да донесе чувство на одговорност кон постигнување на лични и професионални цели. Исто така, поттикнува размислување за долгорочни планови и стратешки пристап за постигнување на посакуваните резултати.

Младата месечина во Јарец може да биде време за размислување за поставување на темелите за стабилност, без разлика дали се работи за кариера, врски или личен развој.

Тоа е период кога можеме да се осврнеме на нашите приоритети и да ја насочиме нашата енергија кон остварување на она што го сметаме за суштинско за нашата иднина. Ова е време да се фокусирате на долгорочните планови и да работите напорно за да ги постигнете вашите цели.

Младата месечина во Јарец е важна за сите хороскопски знаци, а носи позитивни промени за Јарците, Биковите и Девиците.

ЈАРЕЦ
Пред вас е период во кој е идеално време да започнете нешто ново. Овој нов почеток ќе биде видлив во интервалот од следните две недели.

БИК
Младата месечина ви носи можност да патувате но и да го промените погледот кон светот. Можете лесно да усвоите нова животна филозофија.

ДЕВИЦА
Младата месечина во Јарец ви носи нов емотивен почеток и можност да започнете романса.

Continue Reading

Забава

Почина кралот на сарказмот – Метју Пери (Видео)

Published

on

Познатиот актер Метју Пери, кој беше еден од ѕвездите на „Пријатели“, е пронајден мртов во својот дом, објавија американските медиуми. Тој имаше 54 години.

Извори од полицијата изјавиле за „Лос Анџелес тајмс“ дека Пери бил пронајден од екипите за итни случаи онесвестен во џакузи во неговиот дом во Лос Анџелес. Обидите за реанимација биле неуспешни.

Полицискиот службеник во Лос Анџелес, Дрејк Медисон, рекол дека отишле таму „поради истрага за смртта на маж на возраст од 50 години“.

Портпаролот на противпожарната служба на Лос Анџелес, Брајан Хемфри, рекол за „Ен-би-си“ дека тие први реагирале во куќата во Пацифик Палисадес во 16:07 часот поради „итна опасност од вода“ од непознат вид. Никој не бил пренесен во болница, додал тој.

Пери беше најпознат по тоа што го играше саркастичниот Чендлер Бинг во многу популарната серија на „Ен-би-си“ „Пријатели“, која се емитуваше 10 сезони, од 1994 до 2004 година. Улогата му донесе номинација за наградата Еми во 2002 година.

Во таа серија тој глумеше заедно со Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Мет Лебланк, Лиза Кудроу и Дејвид Швимер.

Видео:

https://youtu.be/QjnmPazw9EI?feature=shared

Continue Reading

Забава

Анастасија ја претставува Македонија пред светот на најубавиот можен начин (ВИДЕО)

Published

on

Анастасија Анастасова со своето семејство живее во Хамбург, Германија. Но, Македонија живее во нејзиното срце.Loading…

Ова девојче, кое следниот месец ќе наполни 11 години, имаше прекрасна идеја, за чија реализација се вложи максимално и затоа со гордост може да каже дека успеа.

Нејзина мотивација се љубовта кон родната земја и убавините кои Македонија ги поседува. Не мислеше дека е доволно за тие убавини да знае само таа, па сакаше да ги сподели со светот.

https://youtu.be/qBPj51IJx-M?feature=shared

Бесценето е да ги погледнете македонските богатства низ детските очи бидејќи нема нешто поискрено од детските емоции. Токму тоа стана успехот на Анастасија.

Оваа Македонка има свој канал на Јутјуб, кој го води на два јазика – германски и македонски. За да допре до срцата на сите, видеата имаат и англиски превод.

Семејството е нејзина најголема поддршка, па тие заедно работат снимање и монтажа, вложуваат свои средства, но пред сè – многу љубов.

Скопје, Прилеп, Струмица, Кавадарци, Кратово, Охрид се само дел од локациите каде Анастасија направи свои мини документарци. Пред снимање се подготвува со информации кои од срце им ги пренесува на сите што ја гледаат. Снима интервјуа со славни личности од Македонија, кои наидуваат на голем интерес од страна на публиката

https://youtu.be/_Ms9ztkcYrQ

Цел текст: https://kurir.mk/magazin/mladi-talenti/poglednete-gi-makedonskite-ubavini-niz-detskite-ochi-anastasija-ja-pretstavuva-makedonija-pred-svetot-na-najubaviot-mozhen-nachin-video/

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк