Connect with us

Забава

Нема поголема болка – ХАРИ И МЕГАН САМИ ГО ПОГРЕБАЛЕ СВОЕТО ДЕТЕ

Published

on

Особено скандалозни изјави од мемоарите на принцот Хари…

Но, во книгата или поточно неговите мемоари кои се продадоа со брзина на светлината, помладиот син на кралот Чарлс III не зборува само за своето семејство и неговите тајни.

Тој зборува и за многу тажно поглавје во неговиот и животот на војвотката Меган: спонтан абортус на нивното дете во 2020 година.

Кога војвотката Меган имаше спонтан абортус, парот мораше да се збогува со своето дете. Го закопаа под дрво.

Принцот Хари се сеќава како парот заедно се простиле од бебето. Вака тој го опишува овој тажен момент во книгата:

„Излеговме од болницата со нашето неродено дете. Мало снопче. Отидовме на место, тајно место кое само ние го знаевме. Под големото дрво, додека Мег плачеше, ископав дупка со рацете и нежно го ставив малото снопче во земјата.”

За загубата претходно пишуваше и војвотката Меган

Војвотката Меган ја објави тажната вест во ноември 2020 година. Таа напиша есеј за Њујорк Тајмс во кој ја откри својата загуба.

„Откако му ја сменив пелената на Арчи, почувствував остра контракција. Се струполив на подот со него во раце и потпевнував приспивна песна за да не смири двајцата. Среќната мелодија беше во целосна спротивност со моето чувство дека нешто не е во ред. Додека го гушкав син ми, знаев дека губам уште еден…“, напиша таа во есејот.

Во средината на декември 2022 година, Сасекси ја објавија документарната серија „Хари и Меган“ на Нетфликс. Во една од епизодите, парот зборуваше и за нивната голема загуба. Принцот упати неколку сериозни обвинувања до печатот.

Принцот Хари индиректно го обвини британскиот весник „Мејл“ за спонтан абортус. Весникот претходно го објави приватното писмо на Меган до нејзиниот татко од 2019 година. Тогаш војвотката го обвини весникот, кој пак ја обвини Меган.

„Верувам дека мојата сопруга имаше спонтан абортус поради она што го направија новинарите. Дали знаеме со сигурност дека спонтан абортус е предизвикан од ова? Се разбира не. Но, со стресот, недостатокот на сон и бременоста, можам да кажам дека овој спонтан абортус беше поради тоа што тие се обидуваа да го направат“, рече Хари, кој беше сведок како ситуацијата влијаела на неговата бремена сопруга.

Забава

Планетите ќе ја покажат моќта, овој датум е клучен: Три знаци ќе доживеат неверојатен пресврт и нов почеток

Published

on

Ни претстои важен астролошки настан, а тоа е Младата Месечина во Јарец, која не очекува утре, а симболизира нов почеток во животот.

Новата месечина на Јарец е астролошки момент кога Сонцето и Месечината се среќаваат во ист знак, што обично ја носи енергијата на почетоците, потенцијалот за нови почетоци и фокусирањето на поставувањето цели.

Јарецот е знак поврзан со амбиција, дисциплина, одговорност и поставување на темелите за иднината.

Оваа позиција на Месечината може да ја нагласи потребата да се постават јасни цели и сериозен пристап кон остварување на соништата и амбициите. Тоа може да донесе чувство на одговорност кон постигнување на лични и професионални цели. Исто така, поттикнува размислување за долгорочни планови и стратешки пристап за постигнување на посакуваните резултати.

Младата месечина во Јарец може да биде време за размислување за поставување на темелите за стабилност, без разлика дали се работи за кариера, врски или личен развој.

Тоа е период кога можеме да се осврнеме на нашите приоритети и да ја насочиме нашата енергија кон остварување на она што го сметаме за суштинско за нашата иднина. Ова е време да се фокусирате на долгорочните планови и да работите напорно за да ги постигнете вашите цели.

Младата месечина во Јарец е важна за сите хороскопски знаци, а носи позитивни промени за Јарците, Биковите и Девиците.

ЈАРЕЦ
Пред вас е период во кој е идеално време да започнете нешто ново. Овој нов почеток ќе биде видлив во интервалот од следните две недели.

БИК
Младата месечина ви носи можност да патувате но и да го промените погледот кон светот. Можете лесно да усвоите нова животна филозофија.

ДЕВИЦА
Младата месечина во Јарец ви носи нов емотивен почеток и можност да започнете романса.

Continue Reading

Забава

Почина кралот на сарказмот – Метју Пери (Видео)

Published

on

Познатиот актер Метју Пери, кој беше еден од ѕвездите на „Пријатели“, е пронајден мртов во својот дом, објавија американските медиуми. Тој имаше 54 години.

Извори од полицијата изјавиле за „Лос Анџелес тајмс“ дека Пери бил пронајден од екипите за итни случаи онесвестен во џакузи во неговиот дом во Лос Анџелес. Обидите за реанимација биле неуспешни.

Полицискиот службеник во Лос Анџелес, Дрејк Медисон, рекол дека отишле таму „поради истрага за смртта на маж на возраст од 50 години“.

Портпаролот на противпожарната служба на Лос Анџелес, Брајан Хемфри, рекол за „Ен-би-си“ дека тие први реагирале во куќата во Пацифик Палисадес во 16:07 часот поради „итна опасност од вода“ од непознат вид. Никој не бил пренесен во болница, додал тој.

Пери беше најпознат по тоа што го играше саркастичниот Чендлер Бинг во многу популарната серија на „Ен-би-си“ „Пријатели“, која се емитуваше 10 сезони, од 1994 до 2004 година. Улогата му донесе номинација за наградата Еми во 2002 година.

Во таа серија тој глумеше заедно со Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Мет Лебланк, Лиза Кудроу и Дејвид Швимер.

Видео:

https://youtu.be/QjnmPazw9EI?feature=shared

Continue Reading

Забава

Анастасија ја претставува Македонија пред светот на најубавиот можен начин (ВИДЕО)

Published

on

Анастасија Анастасова со своето семејство живее во Хамбург, Германија. Но, Македонија живее во нејзиното срце.Loading…

Ова девојче, кое следниот месец ќе наполни 11 години, имаше прекрасна идеја, за чија реализација се вложи максимално и затоа со гордост може да каже дека успеа.

Нејзина мотивација се љубовта кон родната земја и убавините кои Македонија ги поседува. Не мислеше дека е доволно за тие убавини да знае само таа, па сакаше да ги сподели со светот.

https://youtu.be/qBPj51IJx-M?feature=shared

Бесценето е да ги погледнете македонските богатства низ детските очи бидејќи нема нешто поискрено од детските емоции. Токму тоа стана успехот на Анастасија.

Оваа Македонка има свој канал на Јутјуб, кој го води на два јазика – германски и македонски. За да допре до срцата на сите, видеата имаат и англиски превод.

Семејството е нејзина најголема поддршка, па тие заедно работат снимање и монтажа, вложуваат свои средства, но пред сè – многу љубов.

Скопје, Прилеп, Струмица, Кавадарци, Кратово, Охрид се само дел од локациите каде Анастасија направи свои мини документарци. Пред снимање се подготвува со информации кои од срце им ги пренесува на сите што ја гледаат. Снима интервјуа со славни личности од Македонија, кои наидуваат на голем интерес од страна на публиката

https://youtu.be/_Ms9ztkcYrQ

Цел текст: https://kurir.mk/magazin/mladi-talenti/poglednete-gi-makedonskite-ubavini-niz-detskite-ochi-anastasija-ja-pretstavuva-makedonija-pred-svetot-na-najubaviot-mozhen-nachin-video/

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк