Connect with us

Забава

ГОЛЕМ МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА ЈУНИ – Кои ќе бидат најсреќни знаци?

Published

on

Проверете дали ѕвездите се во корист на вашиот знак во јуни!

Според прогнозите на астролозите , олеснувањето конечно пристигнува во јуни, освен за еден знак, а првиот летен месец ни носи убава енергија и многу можности. Некои врски полека ќе се стабилизираат, но поединци ќе се соочат со нивната темна страна.

Сонцето во знакот Близнаци во поголемиот дел од наредниот месец, односно до 22 јуни носи многу флертувања, авантури за една ноќ, љубопитност, но и дволичност и празни ветувања.

Овен

Љубов : Припадниците на овој знак кои се во долги врски или бракови се очекува да имаат проблеми и да слушнат како партнерот ги запоставува поради нивните деловни амбиции. Ќе бара од вас да преземете поголема улога во домот, особено околу децата и сите ваши изговори ќе паднат во вода. Избегнувајте кавги по секоја цена и обидете се да не го натерате семејството и партнерот да страдаат поради вашите амбиции. Слободните припадници на знакот ќе имаат бројни авантури, дури и со колега на работа, само погрижете се да бидете дискретни.

Работа: Родените во знакот Овен во јуни ќе имаат можност да направат голем исчекор во кариерата, но под услов да преземат иницијатива, ризик и одговорност. Ќе има пречки на патот, но не дозволувајте тоа да ве обесхрабри. Бидете отворени за нови можности и не ја пропуштајте шансата која ви се нуди и ветува поголем паричен тек.

Здравје : Преголемиот напор на работа може да доведе до поголем замор и случајни повреди.

Бик

Љубов : Периодот на вашата неодолива привлечност продолжува во јуни, па ќе уживате во лежерните флертувања. Сепак, внимавајте партнерот да не дознае затоа што ќе добивате љубоморни сцени и изговори, иако мислите дека не сте згрешиле. Разговарајте со партнерот за емоциите за да разбере дека може да смета на вас. Слободните Бикови ќе имаат бројни можности за љубов, но не сте расположени за посериозна врска, па се ќе заврши само со флерт и допишување.

Работа : Ве очекуваат многу предизвици на работа, но подготвени сте и способни да се справите со сите проблеми. Ве очекуваат промени во деловното опкружување, нов шеф или задача за која мислите дека не сте дораснати. Сепак, тоа не е точно. Само бидете трпеливи и полека, се ќе си дојде на свое место.

Здравје : Променете ја исхраната, јадете повеќе овошје и зеленчук, тоа е добро за вашиот имунитет.

Близнаци

Љубов : Дојдоа вашите пет минути и во јуни ќе имате исклучително убав период на љубовен план. Зафатените припадници на знакот ќе го зацврстат вашиот брак или врска со партнерот, што ќе ви донесе олеснување по многуте проблеми што ги имавте во претходните месеци. За ваша среќа, не се дозна за нив. Самите припадници на знакот ќе бидат во нивниот елемент и нема да можат да постигнат се што ќе посакаат, па постојано ќе бидете во трка, која многу ви се допаѓа. Пред вас е нова љубов која ќе ве удри како гром од ведро небо, само внимавајте да не ја уништите, штета би било.

Работа : Ви претстои унапредување на работа и подобра плата, особено ако сте долго време во иста компанија. Доколку сакате да го промените вашето работно место или компанија, сега е најдобро време бидејќи сè ќе оди побрзо и подобро отколку што очекувате. Само бидете внимателни кога потпишувате нови договори, проверете ги сите ситни букви и детали за да немате проблеми подоцна.

Здравје : Здравјето ви е стабилно и без проблеми.

Рак

Љубов : Венера во Рак ви носи зголемена емотивност, но и можни недоразбирања со брачниот другар за парите. Не плачете и секој негов обид да ја реши ситуацијата сфатете го како напад врз вас. Бидете трпеливи и овој стресен период ќе го надминете со искрен разговор. Слободните Ракови очекуваат нова врска преку Интернет или допишување со некој на кој ќе му се допаднете како што никој одамна немал. Бидете внимателни, можеби оваа личност не е целосно искрена со вас и има други мотиви.

Работа : Ќе бидете мотивирани и продуктивни на работа, а секоја пофалба ќе биде причина да дадете се од себе. Внимавајте со финансиите во јуни и не влегувајте во ризични трансакции, избегнувајте заеми и задолжувања доколку можете.

Здравје : Ви недостига физичка активност и време е нешто да направите околу тоа. Шетајте што повеќе, ќе уживате.

Лав

Работа : Иако сте навикнати целиот свет да се врти околу вас, треба да ги разберете желбите и потребите на вашиот партнер. Љубовта е двонасочна улица – колку повеќе давате, толку повеќе ќе добивате. Наместо да ги криете емоциите, разговарајте со партнерот и бидете искрени за тоа што мислите и чувствувате. Втората половина на јуни е совршена за патување, затоа израдувајте го партнерот со убаво патување, релаксиран викенд. Љубовта ги чека бесплатните Лавови на нивното патување, затоа внимавајте да не пропуштите добра шанса за љубов.

Работа : Ќе бидете полни со енергија и самодоверба, што ќе ви донесе голем напредок на работа и во кариерата. Фокусирајте се на вашите цели и не се откажувајте, а резултатите ќе бидат одлични. Бидете внимателни со ризичниот бизнис и сè што изгледа премногу добро за да биде вистина е веројатно некаква измама.

Здравје : Добро се чувствувате.

Девица

Љубов : Љубовниот живот на припадниците на овој знак ќе биде под влијание на Меркур, кој носи недоразбирања во комуникацијата и проблеми со партнерот. Бидете отворени и искрени, кажете сè што ви е на ум за да избегнете конфликти и разочарувања. Слободните Девици ќе го задржат тој статус во текот на јуни, па не ве очекуваат значајни промени на љубовно поле.

Работа : Ќе имате можност да ги покажете сите ваши квалитети, што можете и знаете на работа. Ќе добиете посакувано и заслужено признание за вашата работа, што нема да им се допадне на многу ваши колеги. Не обрнувајте внимание на озборувањата, знаете колку труд и пот вложувате во работата, па наградата е целосно заслужена без разлика што мисли некој.

Здравје : Бидете што повеќе во природа, практикувајте јога и дишење, секаков вид опуштање ќе ви помогне.

Вага

Љубов : Се чувствувате немирно, се преиспитувате себеси, своите емоции, го мерите и одмерувате секој збор на партнерот. Не заборавајте дека љубовта е танго кое го играат двајца и дека се е ваша вина, сакале да признаете или не. Врските и браковите кои не се на стабилна основа ќе пропаднат, но вие знаете одамна, па нема да биде изненадување. Слободните припадници на знакот можат да влезат во неврзана врска со некој кој им е пријател или колега подолго време.

Работа : Обидете се да останете фокусирани на вашите долгорочни цели и не дозволувајте повремените проблеми да ви ја попречат кариерата. Предизвици секогаш ќе има, само прашање е како ќе ги перцепирате. Грешките се таму за да не научат нешто, а не да ги сфатиме како пропаст и крај на светот.

Здравје : Здравјето ви е стабилно, одморете повеќе.

Шкорпија

Љубов : После бројните љубовни проблеми со кои се соочувавте во последните неколку месеци, јуни конечно ви носи олеснување и мир. Стресниот период е зад вас, па затоа е вистинско време да ја обновите страста со партнерот и со мирна, ладна глава да ги расчистите сите нејаснотии во врската или бракот. Слободните Скорпии се фокусирани на работата, немаат време за љубов, па во следниот месец може да очекуваат само случајни авантури без некое посебно влијание врз животот.

Работа : Задоволни сте од моменталната ситуација на работа, а многу припадници на овој знак ќе прифатат дополнителен, хонорарен ангажман со цел да ја подобрат финансиската состојба. Само добро испланирајте се за да не ви настрада приватниот живот или здравје.

Здравје: Немате поголеми здравствени проблеми.

Стрелец

Љубов : Јуни ви носи можност да се зближите со партнерот на нов начин, а само од вас зависи дали ќе ја искористите таа шанса или не. Бидете отворени за нови искуства и не плашете се да ја покажете својата ранлива страна пред саканата личност. Таа ќе ве прифати и сака со сите ваши маани и доблести. Слободните Стрелци очекуваат нови познанства и авантури. Уживајте, бидејќи следниот период е направен за вас.

Бизнис : Во јуни ве очекуваат бројни предизвици на деловен план, но со мудар пристап можете да ги решите проблемите без поголеми последици. Бидете упорни и не се откажувајте лесно од целите кои сте ги поставиле. Ова е добар период за учење нови вештини и проширување на вашето знаење, што добро ќе ви дојде во понатамошната кариера. Сè што е поврзано со патување или некој вид превоз ќе ви донесе успех.

Здравје : Добро сте.

Јарец

Љубов : Во последно време се соочувате со болни моменти кои ве вознемируваат. Јуни ви носи нови животни лекции поради ретроградното движење на Сатурн што ќе ви го разниша животот до срж. Вие многу добро знаете како да живеете со Сатурн, кој е ваш мачител и учител, затоа филозофски погледнете ги сите аспекти на љубовните проблеми. Слободните припадници на знакот очекуваат обнова на комуникацијата со личност со која во минатото сте имале страсна љубовна врска. Размислете добро дали е паметно повторно да одите по тој пат.

Работа : Вооружете се со трпение бидејќи од вас ќе се очекува да обучувате нови колеги, да давате презентации пред тимот и да ги научите да бидат поуспешни и попродуктивни на работа. Покажете колку сте одговорни и дека вашиот успех не е барем случаен, туку резултат на напорна и макотрпна работа.

Здравје : Грлото ви е чувствително, затоа внимавајте да не настинете.

Водолија

Љубов : Следниот месец ќе биде создаден за љубов. Многу Водолии очекуваат заеднички романтични патувања, изливи на љубов и нежност од нивните партнери, а вие ќе се чувствувате како да сте на седмо небо. Слободните Водолии очекуваат нови познанства и можности за љубов, затоа не седете во вашите четири ѕида, туку излезете од дома, видете ги пријателите и дајте шанса на новата љубов да ви пријде и да ве запознае.

Работа : И додека во љубовниот живот сè ќе оди без проблеми, на работа ве очекуваат проблеми – како да сакаат да ве потсетат дека не може се да биде совршено. Ќе имате несогласувања со колегите и се ќе ве изнервира, но важно е да не ја преминете границата на пристојноста и да останете фокусирани на задачите. Дали и колку работат другите не е вие ​​да судите, вие гледате себеси и навреме ги завршувате своите задачи.

Здравје: Обрнете внимание доколку имате хронични состојби кои може да се влошат. Редовно земајте ги лековите доколку ги препишал вашиот лекар.

Риби

Љубов : Вашиот љубовен живот ќе биде во совршена рамнотежа помеѓу соништата и реалноста, надежите и очекувањата. Припадниците на знакот кои се во врска или брак се задоволни од изборот на партнер, кој нема да крие колку се грижи за вас. Тоа ви дава сила и енергија, па се чини дека можете да летате од среќа. Слободните Риби ќе запознаат некој интересен, но не брзајте, оставете сè да си оди по својот пат.

Работа : Станавте незаинтересирани за работата и пропуштате можности, како да чекате некој друг да ве потресе и потресе. Доста е да ја завршите работата, време е да се свртите на вашата креативна страна и да покажете кои сте и што навистина вредите. Последната недела од јуни ќе ви биде особено стресна и напорна, затоа распоредете ја работата, не чекајте се да направите во последен момент.

Здравје : Добро се чувствувате.

Забава

Планетите ќе ја покажат моќта, овој датум е клучен: Три знаци ќе доживеат неверојатен пресврт и нов почеток

Published

on

Ни претстои важен астролошки настан, а тоа е Младата Месечина во Јарец, која не очекува утре, а симболизира нов почеток во животот.

Новата месечина на Јарец е астролошки момент кога Сонцето и Месечината се среќаваат во ист знак, што обично ја носи енергијата на почетоците, потенцијалот за нови почетоци и фокусирањето на поставувањето цели.

Јарецот е знак поврзан со амбиција, дисциплина, одговорност и поставување на темелите за иднината.

Оваа позиција на Месечината може да ја нагласи потребата да се постават јасни цели и сериозен пристап кон остварување на соништата и амбициите. Тоа може да донесе чувство на одговорност кон постигнување на лични и професионални цели. Исто така, поттикнува размислување за долгорочни планови и стратешки пристап за постигнување на посакуваните резултати.

Младата месечина во Јарец може да биде време за размислување за поставување на темелите за стабилност, без разлика дали се работи за кариера, врски или личен развој.

Тоа е период кога можеме да се осврнеме на нашите приоритети и да ја насочиме нашата енергија кон остварување на она што го сметаме за суштинско за нашата иднина. Ова е време да се фокусирате на долгорочните планови и да работите напорно за да ги постигнете вашите цели.

Младата месечина во Јарец е важна за сите хороскопски знаци, а носи позитивни промени за Јарците, Биковите и Девиците.

ЈАРЕЦ
Пред вас е период во кој е идеално време да започнете нешто ново. Овој нов почеток ќе биде видлив во интервалот од следните две недели.

БИК
Младата месечина ви носи можност да патувате но и да го промените погледот кон светот. Можете лесно да усвоите нова животна филозофија.

ДЕВИЦА
Младата месечина во Јарец ви носи нов емотивен почеток и можност да започнете романса.

Continue Reading

Забава

Почина кралот на сарказмот – Метју Пери (Видео)

Published

on

Познатиот актер Метју Пери, кој беше еден од ѕвездите на „Пријатели“, е пронајден мртов во својот дом, објавија американските медиуми. Тој имаше 54 години.

Извори од полицијата изјавиле за „Лос Анџелес тајмс“ дека Пери бил пронајден од екипите за итни случаи онесвестен во џакузи во неговиот дом во Лос Анџелес. Обидите за реанимација биле неуспешни.

Полицискиот службеник во Лос Анџелес, Дрејк Медисон, рекол дека отишле таму „поради истрага за смртта на маж на возраст од 50 години“.

Портпаролот на противпожарната служба на Лос Анџелес, Брајан Хемфри, рекол за „Ен-би-си“ дека тие први реагирале во куќата во Пацифик Палисадес во 16:07 часот поради „итна опасност од вода“ од непознат вид. Никој не бил пренесен во болница, додал тој.

Пери беше најпознат по тоа што го играше саркастичниот Чендлер Бинг во многу популарната серија на „Ен-би-си“ „Пријатели“, која се емитуваше 10 сезони, од 1994 до 2004 година. Улогата му донесе номинација за наградата Еми во 2002 година.

Во таа серија тој глумеше заедно со Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Мет Лебланк, Лиза Кудроу и Дејвид Швимер.

Видео:

https://youtu.be/QjnmPazw9EI?feature=shared

Continue Reading

Забава

Анастасија ја претставува Македонија пред светот на најубавиот можен начин (ВИДЕО)

Published

on

Анастасија Анастасова со своето семејство живее во Хамбург, Германија. Но, Македонија живее во нејзиното срце.Loading…

Ова девојче, кое следниот месец ќе наполни 11 години, имаше прекрасна идеја, за чија реализација се вложи максимално и затоа со гордост може да каже дека успеа.

Нејзина мотивација се љубовта кон родната земја и убавините кои Македонија ги поседува. Не мислеше дека е доволно за тие убавини да знае само таа, па сакаше да ги сподели со светот.

https://youtu.be/qBPj51IJx-M?feature=shared

Бесценето е да ги погледнете македонските богатства низ детските очи бидејќи нема нешто поискрено од детските емоции. Токму тоа стана успехот на Анастасија.

Оваа Македонка има свој канал на Јутјуб, кој го води на два јазика – германски и македонски. За да допре до срцата на сите, видеата имаат и англиски превод.

Семејството е нејзина најголема поддршка, па тие заедно работат снимање и монтажа, вложуваат свои средства, но пред сè – многу љубов.

Скопје, Прилеп, Струмица, Кавадарци, Кратово, Охрид се само дел од локациите каде Анастасија направи свои мини документарци. Пред снимање се подготвува со информации кои од срце им ги пренесува на сите што ја гледаат. Снима интервјуа со славни личности од Македонија, кои наидуваат на голем интерес од страна на публиката

https://youtu.be/_Ms9ztkcYrQ

Цел текст: https://kurir.mk/magazin/mladi-talenti/poglednete-gi-makedonskite-ubavini-niz-detskite-ochi-anastasija-ja-pretstavuva-makedonija-pred-svetot-na-najubaviot-mozhen-nachin-video/

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк