Connect with us

Забава

(Видео) Принцот Вилијам врти скара и продава бургери во комбе на улица во Лондон

Published

on

Принцот Вилијам ги запрепасти кралските обожаватели додека споделуваше веге хамбургери во новото видео објавено од онлајн заедницата за готвење „Сортирана храна“.Добивај вести на вибер>

Бургерите се направени со состојки кои ја добиле наградата The Earthshot Prize, иницијатива започната од принцот Вилијам во 2020 година, која трага по извонредни решенија за најголемите светски еколошки предизвици.

Во видеото, идниот монарх прави и споделува плескавици со зачинето месо на база на компир, ароматизирано со лук, ѓумбир и чили заедно со кисели зеленчуци послужени во лепчиња од камион со храна паркиран во Лондон.

Во една сцена, принцот Вилијам, во светло сина кошула, се врти од скарата на камионот за да ги послужи хамбургер, а неговите муштерии изненадено гледаат во него, додека тој им вели: „Наскоро доаѓа!“

Четворица клиенти се погледнуваат со подотворени усти кога го видоа идниот крал на Англија.

„Бев шокиран“, признал пред камерата еден од клиентите и додал дека се замрзнал, додека друг се запрашал дали сонува.

Тој продолжил да им кажува на секој од клиентите за наградата Earthshot и детално објаснил како точно се правеле хамбургерите тој ден.

Вилијам не е првата позната личност која во последните неколку недели е забележана како дели храна и им прави необична работа.

Пејачката Лана Дел Реј работела во синџирот ресторани „Вафл Хаус“, примајќи нарачки и им полила кафе на посетителите.

Забава

Битола преубав ! Грмеше пред Офицерски (Фото галерија)

Published

on

Просторот од платото на Офицерскиот дом во Битола синоќа беше претесен да ги собере сите битолчани, кои во огромен број дојдоа да го проследат вториот концерт од караванот „Македонијо во срце те носиме“.

Публиката уживаше во настапите на: Бојана Скендеровски, Сузана Спасовска, Наум Петрески, Зуица Лазова, Андријана Јаневска, Александар Тарабунов, Огнен Здравковски, Марија Спасевска, Мина Блажев, ДНК, Ламбе Алабаковски и Миле Кузмановски.

Македонските естрадни уметници успеаја да го разбудат патриотскиот дух кај битолчани, со извонредни изведби на патриотски песни.

Очигледно граѓаните одлично го прифатија овој проект и со нетрпение ги очекуваат концертите во останатите градови.

Continue Reading

Балкан

Георгиевски реагира за патиките кои Перо Антиќ му ги подари на Вучиќ: Симболот од кој се тресевме до 2001 година, сега како верност за српскиот свет

Published

on

Екс премиерот и лидер на ВМРО – Народна партија Љубчо Георгиевски преку Фејсбук реагираше на вчерашниот гест на претседателот на КФМ Перо Антиќ кога на средба со српскиот претседател Александар Вучиќ му подари патики со српски обележја.

-Четири С, многу убав македонски идентитетски поклон од претседателот на Македонската кошаркарска федерација до претседателот на Србија. Симболот од кој се тресевме до 2001 година, а сега како верност кон српскиот свет, напиша Георгиевски на Фејсбук.

Вчера српскиот претседател по средбата со Антиќ кој дел од професионалната кошаркарска кариера ја помина во Србија објави видео на кое го покажува подарокот од Антиќ.

Continue Reading

Забава

Ламбе ја запеа “Заветна” на Големото Езеро на Пелистер (ВИДЕО)

Published

on

Пејачот Ламбе Алабаковски на Големо Езеро на Пелистер ја запеа прекрасната македонска песна „Заветна“.

Ја препеаја многу македонски пејачи, а како звучи кога пее Ламбе, слушнете во продолжение:

https://youtu.be/lkg1zlU2Ls0

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк