Connect with us

Рекла Казала

Шилегов сам се пеглал

Published

on

Рекла Казала

Ќе ме избркаа од училиште бидејќи имав панкерска фризура, а денес ме нарекуваат „пијандура“

Published

on

За скопскиот градоначалник Петре Шилегов не е тајна дека има бунтовен карактер. Вака „Репортер“ ја започнува објавата за неговото интервју.

Шилегов откри детали за својата младост и за приватноста, но зборуваше и за тоа како се чувствува што го нарекуваат “пијандура“.

Ретко кој знае дека на времето ќе го бркале од средното економско училиште „Борис Кидрич” оти имал долга коса.

-Ќе ме исклучуваа тогаш, наставници, па директорот… сите. Па долгава коса ја скратив да биде панкерска. Сите со плава кецела на школо, ја со работнички мантил. Ама ете, тоа е  таа бунтовност што ја имам од дете и ме следи цел живот, раскажува скопскиот градоначалник, кој зад себе има адвокатска кариера.

Шилегов вели дека успева да ги одвои приватниот живот и јавниот. Но, дека и не секогаш е пријатно кога ќе прочита за себе сешто.

-Ние политичарите претерано сме во фокус. Јас сешто дознав за себе. Така и ја почнаа црната кампања против мене. Пијан сум држел говори. И од тогаш ме следи тоа, овој е пијандура. Е добро де, океј. Очајни луѓе коментираат и тоа не ме допира, ама не е добро кога те судат луѓе кои не те знаат. После, зборат, арогантен сум бил. Кога збориш за некој нешто треба да го познаваш. Ама, ете, јас можам да се носам со тоа, раскажува скопскиот градоначалник.

Ако некој сака да го погледне целото интервју со скопскиот градоначалник, тоа може да го направи на Репортер, на линкот во продолжение:

Continue Reading

Инфо +

Кој е човекот што му „залепи“ шлаканица на францускиот претседател?!

Published

on

Се облекува како витез и сака да ја чита „Мојата борба“ од Адолф Хитлер, живее со неговата мајка, има 28 години и е обожавател на косплеј – ова е човекот кој му удри шлаканица на претседателот на Франција Емануел Макро, соопштила полицијата.

Долгокосиот Дамиен Тарел беше соборен на земја од телохранителите кога му удри шлаканица на Макрон, извикувајќи „Долу Макрони“, што е стар борбен крик на ројалистите. Инцидентот предизвика големо медиумско внимание, а снимките со голема брзина го заобиколија светот преку социјалните мрежи и медумите. Се случи на самиот почеток на „Тур де Франс“ на претседатело Макрон кој се оргнизираше со цел шефот на државата да се запознае со проблемите и ставовите на народот. Овој настан наиде на жестоки критики на политичката сцена во Франција.

Како што пренесуваат медиумите, полицијата извршила претрес во домот на Тарел, каде пронашла оружје, советско знаме копија од манифестот на Хитлер, белетристички романи, јапонски стрипови и воени игри.

Веднаш по инцидентот, полициски извори го нарекоа Тарел „анархист“, но детективите кои работеа на случајот го сметаат за „идеолошко папство“, објавија локалните медиуми повикувајќи се на извори блиски до истрагата. Човек кој е „малку изгубен, малку чуден и малку гејмер“.

Инстаграмот на Тарел е полн со фотографии на кои тој е во витешки оклоп и мафта со меч, позира на бали сено и носи јапонска кандо кацига. Тарел водел и локален клуб на европски фанови на боречки вештини.

Извор изјави за весникот „Паризиен“ дека Тарел живее во „паралелен свет на коспули, симулации и средновековни битки“.

Continue Reading

Забава

МУ ЗАР*ЛА НОЖ ВО ГРБ, А СЕГА И СЕ ОДМАЗДИЛ: Лукас и возвратил удар на Пријовиќ после две години, се разминале поради ЕДНА КАВГА

Published

on

И возвратил со иста мерка!

Аца Лукас ни збор не рекол кога Александра Пријовиќ му го преземала “Фолк хаус бендот“ со кого работел 20 години, но сега ликува. Музичарите му се вратиле бидејќи повеќе ги плаќа, но и начинот на работење е подобар.

Прија слабо плаќа!

– Тие дваесет години го прателе Лукас секаде. Тоа е доста долг период, работеле по една шема и се супер функционирале. Меѓутоа, доаѓало до расправии бидејќи Лукас знаел да откаже настап, па поради една кавга се раздвоиле – вели извор за Свет и додава:

– Со Александра било се под конец, секој договор испочитуван, се на време, но и поразличен систем на работа. Плус, иако имале добри пари од секој настап, тие сакале да работат повеќе денови во неделата, додека имала Александра две тезги во недела кои и биле доволни. Несакала да се троши бидејќи дома ја чекал сопругот со синот и сакала нив да им се посвети. Поради тоа на мирен и цивилизиран начин се разделиле. Во меѓувреме бендот повторно стапиле во контакт со Лукас и дошло до повторна соработка – заклучил изворот.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2020 Булевар.мк

error: