Connect with us

Забава

НОВИОТ ШОКАНТЕН ПОТЕГ НА МЕГАН МАРКЛ? Британците шокирани

Published

on

Експертот за кралското семејство Нил Шон откри дека Меган Маркл е подготвена за нов пресврт во семејните односи, што предизвика низа реакции во британската јавност.

Целиот свет деновиве зборува за сопругата на британскиот принц Хари, Американката Меган Маркл, која по втор пат се врати во Лондон откако со сопругот се пресели во САД за да присуствува на испраќањето во вечниот одмор на кралицата Елизабета. II, а сега пристигна нова шокантна вест за поранешната актерка, наведуваат извори блиски до палатата.

Имено, иако со месеци се шпекулираше дека Меган е отсутна од Британија и дека со себе го зела војводата од Сасекс токму поради лошите односи со владетелката на Обединетото Кралство, сега тоа може да се потврди како точно бидејќи изворот тврди дека Марклова има намера да по дипломирањето се врати во Лондон и го продолжи животот во тој град.

„Меган Маркл можеби е подготвена да се врати во Велика Британија откако почувствува дека граѓаните сè уште ја почитуваат“, изјави Нил Шон, експерт за кралското семејство за британскиот портал Сан.

Тој тврди дека Меган сега се чувствува сосема поинаку откако го доживеала топлото добредојде од ожалостените Британци собрани во срцето на Лондон во текот на изминатата недела. Еден од моментите кој привлече посебно внимание е кога војвотката додека шеташе пред Виндзор и ги поздравуваше насобраните граѓани, пријде на една девојка и ја прегрна топло.

Забава

„Со љубов за Тоше“: Концерт во чест на нашиот непрежален пејач

Published

on

По повод 15 години од последниот, незаборавен концерт на Тоше Проески, Министерството за култура и Спомен куќата на Тоше го продолжуваат неговиот аманет и ветуваат незаборавен концерт на 5-ти октомври токму во неговото родно Крушево.

Имено, на 5 октомври Крушево првпат ќе биде домаќин на сите музички пријатели на Тоше, кои ќе исполнат дел од неговите вонвременски хитови. Ѕвезденото небо за Тоше ќе се случува на платото пред неговата Спомен куќа на Гумење во Крушево, со почеток во 19 часот. дел од Концертот и Ѕвезденото небо за Тоше ќе бидат: Каролина Гочева, Бени Шаќири, Јелена Томашевиќ, Бојан Маровиќ, Дани Димитровска, Ѓоко Таневски, Мартинијан Кириловски, Кристина Арнаудова, Јоце Панов, Влатко Груевски, Омар Џафероски и Билјана Јосифов.

Тие ќе настапат во придружба на Камерниот оркестар на Битола, под водството на Владимир Димовски и на Бендот на Тоше.

Од крушево ги повикуваат сите фанови од Балканот, со своето присуство и со своите мобилни телефони да го збогатат Ѕвезденото небо за Тоше и да споделат љубов и сеќавања на концертот кој е наречен „Со љубов за Тоше“. Неговата љубов за сите нас сѐ уште трае и постои во секој негов стих и нота.

(МИА)

Continue Reading

Забава

,,Еден нормален не остана во државава”(Видео)

Published

on

Видео на денот:

Еден нормален не остана во државава
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Видео:

https://fb.watch/fQgL4Xys2g/

Continue Reading

Забава

На Џамбазов му пристигнаа резултатите – боледува од Илинопатија

Published

on

Маестро Игор Џамбазов, на социјалните мрежи си ја отвори душата и ја призна болката. Пристигнаа резултатите, вели Џампазов, боледувам од Илинопатија.

„Ги известувам сите пријатели и следбеници дека конечно ги добив резултатите од лабораториските испитувања. Веќе два месеца боледувам од Илинопатија, во превод: Патење по Илина. Лекот за оваа болест се уште не е измислен. Чаре?“, пишува Џамбазов на социјалните мрежи.

Веќе два месеци ја нема видено својата љубена Илина, па јавно кажа колку му недостасува. 

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк