Connect with us

Хуманост

НАЈУБАВАТА ВЕСТ ЗА ДЕНЕС: Малиот херој Кико ја напушти Онкологија, победи во тешката битка (ВИДЕО)

Published

on

„Среќа е да споделиш среќа“, вака напиша Марта Стојковска која ја сподели најубавата вест која што ќе ја слушнете/прочитате денес, пренесе Женски магазин.

Кико силно заѕвони на ѕвончето на Онкологија и со силните звуци навести дека си оди дома.

Под постот на Марта, кој таа го сподели на Фејсбук страницата на невладината организација САНО, веднаш пристигнаа коментари со поддршка, а целата објава ви ја  пренесуваме во целост:

„Среќа е, да споделиш Среќа! И на крај навистина ги надминавте најтешките и најболните моменти. По тој трнлив тежок и долг пат кои го поминавте вие, само храбрите, силните и Хероите го поминуваат и победуват! Вие сте гордост, вие сте ХЕРОИ! ?А Кико силен Борец и најголем Суперхерој!! Да ми сте здрави, живи да ми живеете секогаш среќни и во добро здравје ХЕРОИ наши“.

https://www.facebook.com/100023507322903/posts/pfbid0ozUiifbV1SMjiaZygj5ToBzvjMvnRNhA7ZAjUwRTCC52CXuZj87bxseWHZmsxxbjl/

Македонија

Сите сме потребни за ова мало ангелче: Двегодишниот Марко од Прилеп се бори со ретко заболување

Published

on

Maрко Мицески од Прилеп е двегодишно ангелче кое се бори со ретко заболување и поради кое и во моментов е во болница.

Неговото лекување е возможно во Турција, но за истото е потребни 19.000 евра – средства кои неговите родители не се во можност целосно да ги обезбедат.

-Ве молам помогнете им за да можам и јас да учам, да се развивам и играм, да се радувам на животот како сите мои врсници, стои во апелот за помош.

Во апелот има трансакциски сметки за донации за Македонија и Германија, па доколку сте во можност помогнете со ваш прилог за ова мало ангелче да добие шанса за здраво и безгрижно детство.

Continue Reading

Македонија

ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА АЛЕКСЕЈ!

Published

on

Алексеј има само 3 години и му е дијагностицирана хипоксична енцефалопатија, ретка болест која означува недостаток на кислород во мозокот, создавајќи ризик од сериозни последици и смрт.


Решението за оваа болест е пресадување на матични клетки, нешто што за жал не е возможно во нашите здравствени институции.


Поради тоа, неговото лечење мора да продолжи во болницата Лив Хоспитал Улус во Истанбул, но пресадувањето чини 19.000 евра, средства кои моментално семејството на Алексеј ги нема.


Затоа ве замолуваме токму вас, хумани луѓе кои ја поддржувате работата на нашата фондација, уште еднаш заедно да ја покажеме солидарноста на дело и да донираме за да го спасиме животот на нашиот Алексеј!


Донациите ќе се прибираат на сметката на фондацијата, а со собраниот износ ќе се платат сите трошоци кон болницата во Турција.

Линк за донирање: https://gofund.me/27ad16be

Continue Reading

Хуманост

(Фото) Да помогнеме да се пронајде млада девојка!

Published

on

Да помогнеме да се пронајде млада девојка!

Информациите подолу на фотографијата:

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк