Connect with us

Македонија

(Фото) За бруката да е ПОГОЛЕМА – Македонските навивачи СЕ ТЕПАА на трибините!

Published

on

Срамната игра на македонските ракометари на терен во дуелот со Аргентина во 3. коло од групната фаза на СП 2023 во Краков, дополнето и со срамно однесување на дел од „Фалангата

На полувремето од натпреварот меѓу Македонија и Аргентина конфликт и меѓу дел од македонските навивачи на трибините.

Две групи се судрија на трибините, најпрво со вербална пресметка а потоа со обид и за физичка пресметка, за да на крај реагираат организаторите па на крај редарите замолуваа дел од навивачите кои се впуштија во конфликт да ја напуштат „Таурон арената“…

Порталот Спортклуб објави дека тепачката била предизвикана од бабата и дедото на ракометарот Филип Талески.https://assets.vlitag.com/plugins/safeframe/src/html/r.html

– Имено бабата и дедото на Филип Талевски решија да делат правда на физички начин, па предизвикаа тепачка на трибините со македонските навивачи, објави порталот.

Во продолжение погледнете ги фотографиите кои ги објави порталот 24 ракомет:

Македонија

Најубави ! “За Гоце, за МАКЕДОНИЈА” – грмнаа учениците од ООУ “Гоце Делчев” во Прилеп

Published

on

Ученици од ООУ “Гоце Делчев” Прилеп и нивниот наставник Трајче Каралиоски, на посебен начин ја одбележаа 151 годишнината од раѓањето на најголемиот македонски великан.

“За Гоце, за Македонија”, извикаа учениците и заиграа оро на убава македонска песна.

Continue Reading

Македонија

Пратеник за инцидентот на граница: Напад на полицаец е напад на државата

Published

on

Пратеникот од редовите на СДСМ, Мартин Костовски се огласи на социјалните мрежи по инцидентот кој се случи на граничниот премин Деве Баир, во кој тројца бугарски државјани беа уапсени, откако со часови ги напаѓаа македонските полицајци.

„Државата функционира доследно и професионално,напад на полицаец е напад на државата. Приведени тројца бугарски државјани на Деве Баир кои со часови провоцираа. Македонското достоинство се брани со чест, однос и професионалност. И пак ќе кажам Гоце Делчев не го заслужува овој циркус од провокаторите нека ти е вечна слава даскале“, напиша Костовски на ФБ. 

Continue Reading

Македонија

Бугарин на Деве Баир: „Си го продадовте името за 5 чрвени на Грците!“

Published

on

Тензично беше денеска на граничниот премин „Деве Баир“, каде падна системот за контрола и во моментот се работи на негово оспособување.

Бугарски државјани кои утрово тргнаа кон Скопје за да се поклонат на гро бот на великанот Гоце Делчев, не можеа да влезат во државата, по што избија и тензии и кавги со граничните полицајци.

Најгласен е претседателот на бугарската фонцдација „Македонија“ Виктор Стојанов, кој објави видео од инцидентот. Во него се слушаат навреди кон македонската полиција, која смирено им вели да се повлечат.

Си го продадовте името на Грција за 5 стотинки, викаше еден од нив.

Видеото погледнете го со клик ТУКА.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк