Connect with us

Рекла Казала

НЕ МОЖЕВ НИ ДА ЗАМИСЛАМ ДА ЈА ГУШНАМ! – Принцот Хари откри нови потресни детали

Published

on

Принцот Хари (38) во своите мемоари „Spare“ рекол дека никогаш не можел да ја прегрне својата баба, кралицата Елизабета II. Еден корисник на ТикТок, пак, споделил извадок во кој војводата од Сасекс зборува дека ја гледал својата баба како ужива на концертот по повод златниот јубилеен во 2002 година.

– Додека ја гледав како танцува и се ниша во ритамот, сакав да ја гушнам. Но, се разбира дека не го сторив тоа. Нема шанси. Никогаш не сум го направил тоа и не можев да замислам ниту една околност под која такво дело не би се санкционирало, рекол Хари, а пренесува 24сата.хр.

@sugarnspicey This is sad, where is the family love. #princeharry #princeharryandmeghan #princessdiana #theroyalfamily #thespare #theroyals #kingcharles #queenelizabeth ♬ original sound – Tricia

Рекла Казала

Оваа згодна дама со огромни гради всушност е МАЖ: Најпознатата трансродова пејачка повторно ја шокира јавноста

Published

on

Електра Елит не престанува да ја шокира јавноста со нејзиниот интригантен живот, полн со тајни, недовршени приказни и скандали.

Откако беше единствената на естрадата која ја сними својата високобуџетна новогодишна програма, таа подготви и две нови песни потпишани од Нучи и Леон.

Трансродовата пејачка последните неколку дена престојува во Сараево, а причина за нејзиното заминување е снимањето на спот.

Од таму објави низа секси фотографии на кои позира истакнувајќи ги огромните гради, па многумина забораваат дека ТАА е всушност МАЖ.

Под фотографиите се потпишува фотографот Игор Живковиќ.

Continue Reading

Рекла Казала

Билјана Дебарлиева – Сака црвено вино, може и да запеe, но на маса во кафеана не се качува (ВИДЕО)

Published

on

Билјана Дебарлиева речиси 30 години е препознатливо лице од телевизијата. Иако како девојка била срамежлива и не мислела дека ќе биде некогаш пред камера, денес не може да замисли да не ја работи оваа професија.

„Ми беше незгодно и во продавница да влезам и да прашам нешто, а не, пак, да сум пред камери. Едно лето се бараа најавувачки на програмата во МРТ. Бевме на журка, па другарка ми ме убеди, а и Јован, тогаш сè уште ми беше момче, ми рекоа: ‘Ајде де, пробај, ништо не губиш’. Потоа ми рекоа дека ме сакала камерата и така почна целата приказна“, се сеќава Дебарлиева.

Препознатлива по својата смиреност и нежен сензибилитет, на прашањето има ли шанси да се качи на маса кога е во кафеана, низ насмевка вели: „Не, не. На маса нема да се качам, може тоа ептен нешто блиски луѓе да сме, ама и тогаш тешко. Иако јас сакам многу да пеам, сакам да пијам само црвено вино, сакам убава музика, дружби, кога сме собрани друштво. Ако ме прашуваш дали ќе се опијанам, си ја знам границата“, се шегува Дебарлиева.

Continue Reading

Рекла Казала

За жал главна вест денеска е дека Тамара и Мачка се разделуваат!

Published

on

По шпекулациите во естрадните кругови дека Тамара Тодевска се разведува од сопругот Александар Димитровски – Мачка, се појави и потврден одговор од пејачката за нивниот брачен статус, а денеска за жал тоа е главна вест во Македонија.

Тамара и Мачка се одлучиле да се разделат, но да останат во добри и коректни односи, пред сѐ штитејќи го интересот на нивните две деца. Тамара сметала дека е добро децата да одржуваат добра комуникација со својот татко и дека тој е дел од нивните животи.

Тодевска ја потврди информацијата.

Да, точно е дека се разделуваме, но апсолутно дека ќе одржуваме редовна комуникација. Ние имаме две деца, и многу е здраво и нормално децата да можат да растат и да поминуваат време и со својот татко. Ова не е ниту прв ниту последен случај. Тоа што за мене искрено е многу важно, тоа се децата, нивните права и интереси да останат заштитени. Јас ја разбирам работата на медиумите и потребата од ексклузивни информации, но во овие моменти најмногу мислам на децата, кои сакам да останат на страна од оваа приказна, особено од медиумски преписки и слично. И Хана и Дарен посетуваат училиште, градинка, веќе не се мали, разбираат и одговорноста на мене и Мачка е голема, пред сѐ да ги заштитиме нив, вели Тодевска.

На прашањето како се носи периодов со обврските, дали ќе паузира со настапите и слично, таа  изјави:

-Секако дека продолжувам со работа. Учествував на Макфест, периодов ја промовирам мојата нова песна „Замижи“, а работам и на други песни и проекти. Животот продолжува, работата исто така, а мојов не е ниту прв ниту последен случај. Само ќе ги замолам веб-порталите, медиумските работници, кога ќе „трчаат“ по кликови и бомбастични наслови, да имаат чувство на одговорност особено пред децата… Јас сум издржала и позитивен и негативен притисок, ќе го издржам и ова, но децата мора да бидат заштитени, посочува Тамара.

За потсетување, Тамара и Мачка склучија брак во 2015 година и имаат две деца, 6 годишната Хана и 3 годишниот Дарен, да им се живи и здрави тоа е најважно 🙂

Денеска социјалните мрежи изобилуваа со недолични коментари за разделбата како „Требаше да уште кога ја утна химната да те остави…“ итн. што само покажува колку сме мизерни како општество и колку само немилосрдно и без осет се осмелуваме да коментираме за туѓите животи, да навредуваме и осудуваме, мизерно граѓани, мизерно…

фото:Инстаграм принтскрин

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк