Connect with us

Забава

Антониа Гиговска споделуваше лични искуства од бременоста – вели најтешкото го поминала (ФОТО)

Published

on

Антониа Гиговска кариерата ја стави во мирување, а сега најде време за да им одговори на нејзините фанови на „Инстаграм прашања“ на познатата социјална мрежа.  Таа уште од самиот почеток сака да го сподели нејзиното лично искуство со следбениците со цел да им помогне на идните мајки.

Така беше и овој пат, младата пејачка постираше фотографија од неа наместена во удобна поза, а со таа објава ги повика следбениците на прашања:

https://relievedgeoff.com/watch.703094616494?key=40d0fe2bccb8f0cd1ced78a96392cca3&kw=%5B%22%E2%80%9E%D0%BD%D0%B0%D1%98%D1%82%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE%22%2C%22%D0%B3%D0%BE%22%2C%22%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%B2%E2%80%9C%22%2C%22%E2%80%93%22%2C%22%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%B0%22%2C%22%D0%B3%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B0%22%2C%22%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%88%D0%B5%22%2C%22%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%22%2C%22%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%22%2C%22%D0%BE%D0%B4%22%2C%22%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%22%2C%22%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%22%2C%22%E2%80%93%22%2C%22%D0%B2%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0%22%2C%22%D0%BC%D0%BA%22%5D&refer=https%3A%2F%2Fvistina.com.mk%2Fnajteshkoto-go-pominav-antonia-gigovska-spodeluvashe-lichni-iskuvstva-od-bremenosta-foto%2F%3Futm_source%3Dvistina%26utm_medium%3Dlink%26utm_campaign%3Dfeatured&tz=1&dev=r&res=12.31&uuid=96771544-f5fb-4b23-905a-307d42f5c44c%3A2%3A1

– Што ќе ме прашате? – напиша таа секако очекувајќи ги прашањата поврзани со бременоста, а потоа се разбира и на музички план.

– Како си? Само да знаеш дека си најдобра – гласеше комплиментот упатено до Антониа,  а таа алудурајќи на бременоста одговори:

– Подобра не сум била никогаш. Фала ти најмногу !

– Kако оди бременоста? Jас сум шеста недела и имам многу мачнини… –  Гиговска за тоа имаше само утеха, па даде и таков одговор:

– Ако сакаш да те утешам јас бев ужас, најтешкото го пројдов, со лесно ќе помине дури да трепнеш.

Обожавателите беа нестрпливи да го дознаат полот на бебето, па веднаш следуваше и тоа љубопитно прашање:

– Дали ќе ни го откриеш полот на бебенцето ?

– Секако многу наскоро –  кажа таа,  сѐ уште чувајќи го во тајност па и овој пат ги разочара и не одговори прецизно…

-Да го видиме мешето колку пораснало?

– Еве сме! – им  напиша на фотографијата со емотикон смајли идната мама.

– Што му правиш на лицето или чиста генетика?

– Генетика! Имам многу чисто лице најверојатно затоа што не се шминкам секојдневно и скоро цело време сум без шминака, освен на настап, снимање и фотосесија. Во ПМС имам една бубуличка, а сега во бременост многу малку се исфрлам – Задоволно им  ја откри и позитивната страна од блажената состојба,  дека и се исчистило и лицето за кое рече дека најзаслужна е генетиката.

Пристигна и првото прашањето на музички план, а младата пејачка изјави дека е сѐ во свое време и секако плановите околу музиката не се оставени на страна туку таа посветено работи на нови песни.

– Дали ќе продожиш со кариерата и после бременоста и кои се твоите планови?

– Нормално се враќам во моментот кога ќе се почувствувам спремна. А планови околу музиката имам многу но сѐ во свое време. Сега сум посветена на нови песни. Верувам дека сите ќе чекате нешто интересно од мене.

Тоа веднаш и го потврдија фановите на кои  веќе почна да им недостига па доби покана за настап:

-Дојди некогаш во Битола на настап!

– Ќе темперим прв настап после пауза во Битола – одговори таа, покажувувајќи со раката голем лајк.

Се гледа дека Антониа зрачи од убавина иако бременоста ги менува жените, таа се збогува со мачнините , па сега слободно може мирно да ужива во блажената состојба после која повторно ќе им се врати на настапите и на вераната пубика.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Антониа Гиговска

Текст: Вистина.мк

Забава

Планетите ќе ја покажат моќта, овој датум е клучен: Три знаци ќе доживеат неверојатен пресврт и нов почеток

Published

on

Ни претстои важен астролошки настан, а тоа е Младата Месечина во Јарец, која не очекува утре, а симболизира нов почеток во животот.

Новата месечина на Јарец е астролошки момент кога Сонцето и Месечината се среќаваат во ист знак, што обично ја носи енергијата на почетоците, потенцијалот за нови почетоци и фокусирањето на поставувањето цели.

Јарецот е знак поврзан со амбиција, дисциплина, одговорност и поставување на темелите за иднината.

Оваа позиција на Месечината може да ја нагласи потребата да се постават јасни цели и сериозен пристап кон остварување на соништата и амбициите. Тоа може да донесе чувство на одговорност кон постигнување на лични и професионални цели. Исто така, поттикнува размислување за долгорочни планови и стратешки пристап за постигнување на посакуваните резултати.

Младата месечина во Јарец може да биде време за размислување за поставување на темелите за стабилност, без разлика дали се работи за кариера, врски или личен развој.

Тоа е период кога можеме да се осврнеме на нашите приоритети и да ја насочиме нашата енергија кон остварување на она што го сметаме за суштинско за нашата иднина. Ова е време да се фокусирате на долгорочните планови и да работите напорно за да ги постигнете вашите цели.

Младата месечина во Јарец е важна за сите хороскопски знаци, а носи позитивни промени за Јарците, Биковите и Девиците.

ЈАРЕЦ
Пред вас е период во кој е идеално време да започнете нешто ново. Овој нов почеток ќе биде видлив во интервалот од следните две недели.

БИК
Младата месечина ви носи можност да патувате но и да го промените погледот кон светот. Можете лесно да усвоите нова животна филозофија.

ДЕВИЦА
Младата месечина во Јарец ви носи нов емотивен почеток и можност да започнете романса.

Continue Reading

Забава

Почина кралот на сарказмот – Метју Пери (Видео)

Published

on

Познатиот актер Метју Пери, кој беше еден од ѕвездите на „Пријатели“, е пронајден мртов во својот дом, објавија американските медиуми. Тој имаше 54 години.

Извори од полицијата изјавиле за „Лос Анџелес тајмс“ дека Пери бил пронајден од екипите за итни случаи онесвестен во џакузи во неговиот дом во Лос Анџелес. Обидите за реанимација биле неуспешни.

Полицискиот службеник во Лос Анџелес, Дрејк Медисон, рекол дека отишле таму „поради истрага за смртта на маж на возраст од 50 години“.

Портпаролот на противпожарната служба на Лос Анџелес, Брајан Хемфри, рекол за „Ен-би-си“ дека тие први реагирале во куќата во Пацифик Палисадес во 16:07 часот поради „итна опасност од вода“ од непознат вид. Никој не бил пренесен во болница, додал тој.

Пери беше најпознат по тоа што го играше саркастичниот Чендлер Бинг во многу популарната серија на „Ен-би-си“ „Пријатели“, која се емитуваше 10 сезони, од 1994 до 2004 година. Улогата му донесе номинација за наградата Еми во 2002 година.

Во таа серија тој глумеше заедно со Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Мет Лебланк, Лиза Кудроу и Дејвид Швимер.

Видео:

https://youtu.be/QjnmPazw9EI?feature=shared

Continue Reading

Забава

Анастасија ја претставува Македонија пред светот на најубавиот можен начин (ВИДЕО)

Published

on

Анастасија Анастасова со своето семејство живее во Хамбург, Германија. Но, Македонија живее во нејзиното срце.Loading…

Ова девојче, кое следниот месец ќе наполни 11 години, имаше прекрасна идеја, за чија реализација се вложи максимално и затоа со гордост може да каже дека успеа.

Нејзина мотивација се љубовта кон родната земја и убавините кои Македонија ги поседува. Не мислеше дека е доволно за тие убавини да знае само таа, па сакаше да ги сподели со светот.

https://youtu.be/qBPj51IJx-M?feature=shared

Бесценето е да ги погледнете македонските богатства низ детските очи бидејќи нема нешто поискрено од детските емоции. Токму тоа стана успехот на Анастасија.

Оваа Македонка има свој канал на Јутјуб, кој го води на два јазика – германски и македонски. За да допре до срцата на сите, видеата имаат и англиски превод.

Семејството е нејзина најголема поддршка, па тие заедно работат снимање и монтажа, вложуваат свои средства, но пред сè – многу љубов.

Скопје, Прилеп, Струмица, Кавадарци, Кратово, Охрид се само дел од локациите каде Анастасија направи свои мини документарци. Пред снимање се подготвува со информации кои од срце им ги пренесува на сите што ја гледаат. Снима интервјуа со славни личности од Македонија, кои наидуваат на голем интерес од страна на публиката

https://youtu.be/_Ms9ztkcYrQ

Цел текст: https://kurir.mk/magazin/mladi-talenti/poglednete-gi-makedonskite-ubavini-niz-detskite-ochi-anastasija-ja-pretstavuva-makedonija-pred-svetot-na-najubaviot-mozhen-nachin-video/

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

Трендинг

Copyright © 2021 Булевар.мк