Browse By

Advertising
Loading...

Category Archives: Uncategorized

Сабота навечер, градот полн со мртвило го “живее” својот максимум

Сабота вечер. Излезена со другарките у Сокаче. Единственото место у градов каде што луѓето знаат да уживаат. Луѓе кои имаат некакви емоции на нивните лица. Живи луѓе. Вистинска реткост у Скопје. Сокаче не е за секој. Ако си умрен у душата не си за таму,

Во Скопје отворен барот „Umbrella“ во кој работат лица со попреченост

Од синоќа почна со работа новиот бар „Umbrella“ во Градскиот трговски центар во Скопје каде вработените се лица со одредена попреченост. Ова е еден од ретките случаи каде идејата е поттикната од сопственик на локал. Во оваа иницијатива е вклучен и Филозофскиот факултет. Еден од

Фчерашни Новсти : Апсење поради говор на омраза (Видео)

Фчерашни новости со ново видео кое дефинитивно ќе ве насмее до солзи овој пат името на ова видео се нарекува Апсење поради говор на омраза. Насловот кажува премногу но треба да го изгледате целосно за да видите што се крие зад ова легендарно видео. Фчерашни

Легендарно видео : „Другови долази време ќорке“

Исечок од српскиот филм „Тесна кожа“ кој е легендарен посебно по оваа сцена која има 400 000 вјус на јутјуб и е едно од најлегандарните видеа во кратки црти кажува за фирмата дека сите ќе одат во затвор некогаш реалноста е таква погледнете : Другови,

Легендарен ВИЦ на Тони Михајловски кој ќе ви го разубави денот – Рамче се враќа дома од војска (Видео)

Урнебесно видео прегледано повеќе од 200 000 пати на легендарниот актер Тони Михајловски.Едноставно неговите вицеви може да ви разубават денот. Навистина многу луѓе денес се трудат да кажат некој смешен виц, но некогаш едноставно вицот нема да ви биде толку смешен колку што кога некој

Девојче падна во Вардар бегајќи од кучиња скитници (Фото)

Девојче во Гостивар, бегајќи од кучиња скитници, паднало во Вардар. Од полицијата потврдиле дека девојчето бегајќи од скитници во близина на болницата, паднала во реката, околу 19.15 вечерва. Во потрагата се вклучени полицијата, екипи на дирекцијата за заштита и спасување, противпожарната служба ..… Освен полицијата

Возач на стара Буба на улична трка ги понижи сопствениците на Порше, Ламборџини и Нисан

Во наредното видео главната улога ја игра една стара „Буба“… Сите мислеле дека овој стар автомобил нема шанса против моќните модели на Порше, Ламборџини и Нисан, но не испаднало баш така. Оваа снимка покажува дека сите „Буби“ не се исти. Погледнете го видеото…

Статус со порака која треба да ја прочитате – „Тато те сакам!“

Додека еден маж ја полирал својата нова кола, неговиот четири годишен син со камче чкртал гребејќи од другата страна по колата. Во својот гнев мажот ја земал раката на детото и ја удирал толку многу пати…дури не забележал дека ја удира со алатот што го

(ВИДЕО)Младоженец на денот : Го грабна тапанот и ја распали атмосферата!

На порталот „Битола бабам Битола“ е објавено видео каде младоженецот на свадба го глрабнал тапанот и ја вжештил атмосферата. -Една година од свадбата на Зоки Конга кој е член на битолската група ConTruDj заедно со Владимир Николиќ Дадо и Иле Микаровски. Видеото ни го испрати

Облече фустан на денот на венчавката и отиде на неговиот гроб, приказна која ќе ви објасни колку е животот суров(Фото)

Џесика Падгет од сојузната американска држава Индијана го наежи светот со нејзините емотивни свадбени фотографии. На фотографиите таа го прегрнува гробот на своето момче со кое требало да се венчаат на 19 септември годинава. Сакав денеска да бидам таму каде е и тој, кажала оваа