Browse By

Advertising

Погледнете како изгледа вистинското чудо на природата! (Видео)

Најубавата река на светот тече во пет бои. Реката Кањо Кристалес, единствена е во светот, се наоѓа во Колумбија. Посебна е во тоа што тече во разни бои, може да се види во жолта, зелена, плава, црна и највеќе црвена, а сето тоа е производ

Полициски хеликоптер слетал кај базенот „Карпош”

Полициски хеликоптери ги вознемирија скопјани откако претпладнево повеќе пати го надлетува Скопје. Еден од полициските хеликоптери пред 15 минути слетал кај базенот „Карпош” пишува порталот мкд.мк. Веројатно се работи за некоја полициска акција која е тајна . слика мкд.мк Извор :https://www.mkd.mk

Зошто мајките неможат се да ,,изработаат‘‘(Видео)

Забавно видео кое има над 50 милиони прегледи на Фејсбук покажува вообичаен ден во нејзиниот дом во Тексас, каде живее со ќерката Ели и сопругот Тед. Блогерката Естер Андерсон сними видео со кое сакаше да прикаже одговор на прашањето зошто мајките неможат се да изработаат.

Не зборувајте против МПЦ, грев е. На кој спрат ќе ви оди душата ?

Откако во јавноста се дозна дека земјиштите спроти холидеј ин го земала Македонската православна црква на твитер ерупција се случи од твитови и интересни па така ви ги издвојуваме дел од најдобрите твитови кои дефинитивно ќе ве насмеат а некој и ќе ве натераат да

Иван Исцелител: Се помолив за Дарко Лазиќ и тој се разбуди

Познатиот Иван Исцелител, кој близу Куманово во импровизиран објект им помага на луѓе кои доаѓаат кај него со разни проблеми, денес информира дека на кобниот 24. Октомври, кога мега популарниот пејач Дарко Лазиќ доживеа сообраќајна несреќа бил замолен да помогне: “Вчера вечер ме замоли пријателка

Студено и ветровито време, попладне снег на пониските места

Времето во Македонија ќе биде облачно, студено и ветровито со повремени врнежи кои на планините и на повисоките места ќе бидат од снег со слаб до умерен интензитет. Попладне врнежи од снег се очекуваат и на некои пониски места. Ќе дува засилен северен ветер што

Спектакуларно! Во Калифорнија гасеше пожар еден од најголемите авиони (Видео)

Спектакуларни снимки доаѓаат до Калифорнија! таму во изминатиот период имаше голем број на пожари, а на помош се појави авионот 747 Supertanker кој беше изработен како модел на патничкиот авион Боинг 747. Тој може да носи до 74.000 литри вода на растојание од 640 километри.

,,Утакмица на животот‘‘ за познатиот голгетер Џанлука Виали

Џанлука Виали (54), познат поранешен италијански фудбалер, откри дека во изминатата година се борел со ,,лоша‘‘ болест. Овој сега 54-годишен маж го носеше дресот и постигнуваше голови за Кремона, Сампдорија, Јувентус и Челзи, а изигра и 59 настапи за италијанскиот тим (16 гола). Тој ги

Жан Митрев препорачува: Рецепт – чудо за лекување од рак, штити од инфаркт

Рецепт за лекување на целиот организам! Ги прочистува крвните садови, го лекува срцето, буквално го подобрува имунитетот, го чисти црниот дроб, ја подобрува работата на мозокот, превенира од инфаркт, и се смета дека помага при лекување на рак. Состојки: 15 лимони 12 глави лук 1кг

Македонците со бугарски пасоши ќе ги загубат бугарските државјанства?

Најавата на бугарскиот премиер Борисов за ревизија на издадените бугарски пасоши во последните пет години ги загрижи македонските граѓани кои поседуваат двојно државјанство. Што значи ваквата проверка и дали истата ќе се одрази врз нив и постои ли можност за евентуално губење на правото на