Browse By

Advertising

За Американците си или за Русите (К-15 ВИДЕО)

Легендарните К-15 пред многу години направија еден комичен скеч кој на некој начин го опишува и денешното Македонско општество. Сите ние денес сме некако поделени. Кој е за Американците кој за Русите, кој за НАТО кој против. Некои за референдум некои пак против и се

Тони Михајловски ќе ве насмее до солзи – Пингвин (ВИДЕО)

Еден од најдобрите актерви во Македонија а слободно може да кажеме и во регионот, но уште подобар комичар, Тони Михајловски. Ви претставуваме едно видео од неговата колекција Духовит кој феноменално помина на youtube. Видеата на Духовит се прегледувани повеќе од 100тина илјади пати. Погледнете го

Проблеми со обезбедувањето на аеродром (ВИДЕО комедија)

Безбедносните камери често пати регистрираат несекојдневни работи, некои од нив се смешни, некои глупави, некои пак трагични. Ова видео кое го објавуваме денес е од безбедносна камера на еден аеродром претпоставуваме од источните земји. Еден патник има проблеми со обезбедувањето на аеродромот погледнете што се

Актерите за Тоше Проески: Најдоброто од Македонија за ТЕБЕ!

Видео кое го најдовме на профилот на познатиот оперски пеач Игор Дурловски, видео од кое ќе се наежите, прекрасна изведба од актерите на песната “Сонце во твојте руси коси”. Игор Дурловски под видеото оставил кометар: Видео за мјузиклот “Тајно моја” посветено на Тоше Проески. Најдоброто

Девојче пишува домашна врз куп ѓубре – некои деца имаат навистина тешка судбина (ВИДЕО)

Снимката од турскиот град Арнавутлук покажува низ кои се тешкотии мора да помината децата бегалци.Девојчето Халиме Цума пред година дена со своето семејство морала да побегне од Сирија.Морала да се навикне на живот во тешки услови, но не сакала да го заборави ни образованието. Животот

Амди со нов гаф: Зубите ми се ретки тешко изговарам – Гледајте експлозив (Видео)

Амди ако не ви го направи денот посмешен нема кој, човекот самиот по себе е гаф. Од како беше кока кола за сите луѓе во собранието овој пат дава изјава како луѓето да ја гледаат познатата емисија екслузив он ја нарече експлозив но Амди си

Приведени двајца тетовци: Кршеле инвентар во кафеанa

Утрово, Л.М. (22) и неговиот брат Л.М. (25) од Тетово, пријавиле дека околу 04.30 часот пред нивниот угостителски објект на улица „Благоја Тоска“ во Тетово физички биле нападнати од А.И. (28), И.М. (38) и уште едно лице. Претходно, А.И. го нарушил јавниот ред и мир

И младите не се тоа што беа – Како изгледа „играта“ на фрлање на деца низ прозорец ? (ВИДЕО)

На социјалните мрежи циркулира видео од играта на фрлање деца низ прозор, која беше причина да заврши во болница 14-годишно девојче од основното училиште „Ѓорѓија Пулевски“ во скопската населба Аеродром. Според коментари на социјалните мрежи, слични „игри“ има во повеќе други училишта. Погледнете го видеото

СОЛЗА И СМЕА – Поклон од Германија (ВИДЕО)

Едно од најпопулартите видеа на Солза и Смеа, и едно од најпопуларните видео воопшто прикачени од Македонија. Ова видео на youtube е прегледано неверојатни 800.000 пати. Солза и Смеа во моментов во Македонија сметаме дека се едни од најпопуларните комичари, едноставно го чекаме секое ново

Како изгледаа познатите фудбалери некогаш и сега (ВИДЕО)

Сите ги познаваме овие славни фудбалери, многумина од нив ги следиме веќе 10тина години, но кој памти како тие изледаа кога за прв пат ги видовме во големите клубови. Затоа е направено ова видео да се потсетиме како навистина тие некогаш изгледаа. Парите и славата