Browse By

Advertising

Моќта на природата, како изгледа една бура ? (Видео)

Снимката е прекрасна, снимано за неколку часа од прилика, облакот буквално се “се испразнува“ низ планината природата е чудна и интересно изгледа низ објективот на човекот кој го снима сето ова од далеку. Деновиве низ Македонија има екстремни дождови, па бурата над градовите би изгледала

Петковска: Вака се навива! Makedonija yo te quierooo! (Видео)

Македонската женска ракометна репрезентација се пласираше во полуфиналето на Медитеранските игри 2018 кои се одржуваат во Тарагона, Шпанија.Ракометарките на Македонија во последниот натпревар во Групата Б, со резултат 26:21 го победија Египет и со три победи од четири натпревари се квалификуваа меѓу четирите најдобри репрезентации.

Приказната за бабичката со цвеќиња ќе ви го стопи срцето

Tешко е на вакво време да бидеш по цел на отворено и така се бориш за својата егзистенција и своето парче леб. Има луѓе кои имаат здраво и среќно семејство, но за жал има и такви со чии животи судбината си поиграла на лош и

За викенд температурата ќе биде 30 степени , 15 во сабота, 15 во недела

Дефинитивно еден од појаките статуси за времето иако периодов е “зима“, и тоа како “зимата“ некои луѓе ги натера да добијат инспирација за правење слики и твитање и вакви смешни статуси .. Погледнете и ја вчерашната статија каде ги сортиравме за вас најдобрите статуси за

„Мамо те молам не си оди, поседи со мене уште малку“

-Мамо те молам не си оди, поседи со мене уште малку – биле зборовите на шест годишната Моника, кои што при секоја средба во домот за деца ,,11Октомври’’ во Скопје и ги кажувала на својата мајка Драгица. Освен Моника, во домот е сместен и Христијан,

Да се потсетиме на легендата Благојчо од Каменица

Легендарниот Благојчо од Каменица во квизот Арена дефинитивно ги има сите одговори на нашите прашања оваа легенда која беше во квизот Арена го освои интернетот со неговото гостување .Видеото ќе ви го крене расположението на ниво Благојче во 2015 собра околу 500 000 гледачи на

Ќе се урива дел од кафе-барот „Бастион“ , вработените со шампањ ги “поздравија“

Дивото градилиште на угостителскиот објект „Бастион“, кој се наоѓа на улицата „Аминта Трети“ (поранешна „Ленинова“) во Дебар Маало, ќе се затвори, соопштија од Општина Центар. Од Општината информираат дека на 9 февруари, годинава, нивен овластен градежен инспектор донел решение со кое се наредува на инвеститорот

Целиот свет го трола Нејмар и неговиот драматичен пад (ВИДЕО)

Откако вчера Нејмар имаше драматичен пад за време на мечот против Србија, тој стана интернет сензација.Познато е дека Бразилецот добро знае да одглуми, а овој пат поради лошата глума и целиот свет започна да го трола фудбалерот.„Тој е вентилатор од 222 милиони евра“, „добро утро

Урнебесно видео: Полицајци во акција …

Фчерашни Новости во една стара епизода со неверојатно видео со хулигани кои садат дрва кое ќе ве насмее до солзи. Фчерашни новости се еден нов проект на познатиот македонски комичар Бранко Огњановски попознат како Миле Паника. Нивните емисии изминаиов период добиваа се поголема популарност. Погледнете

Урнебесно ВИДЕО на К-15: За американците си или за русите?

Многу луѓе во Макаедонија викаа дека К-15 се секогаш пред времето, нивните сатирични скечови ненкако потајно секогаш ја предвидуваа иднината на Македонија. К-15 на големо разочарување на обожавателите долго време веќе не постојат, но нивните скечеви сеуште уриваат рекорди на социјалните мрежи. Ние го избравме