Browse By

Advertising

Проба да го украде пакетот, но кога виде што има внатре одма се предомисли(видео)

Едно дете сакаше да украде пакет, но кога ја виде содржината одма побегна. Во Америчката држава Кентаки, две деца возеа велосипед и забележаа пакет кој стигнал по пошта пред прагот на една куќа. Тогаш едното од нив реши да го земе и дојде до пред

Замрзнаа Нијагарини Водопади, глетката ќе ве остави без зборови!(видео)

Ладен талас го зафати североистокот и направи некои делови од Нијагарините Водопади да се замрзнат и да направат ѕид од мраз. Во зимски услови не е прв пад овие Нијагарините Водопади да замрзнат. Овие водопади се голема туристичка атракција во Америка и ги посетуваат голем

Како се справува швајцарската војска со снежна лавина? ,,Бегаат, газ преку глава‘‘

Швајцарија е позната земја по многу работи, чоколада, сирење, прецизност, Алпи и многу други работи. Меѓу другото тие иако се неутрална земја сепак имаат добра и технолошки опремена армија. На видеоѕо можеме да забележиме како швајцарската армија учествува во некоја вежба која се одржува високо

Кој свири додека играат Трамп и Хилари, ваква забава ретко се гледа(видео)

Во изборната кампања на Америка за претседателски избори учествуваа Доналд Трамп и Хилари Клинтон. Тие меѓусебно многу пати се препираа за раазно зазни теми, но една од главните теми кои овие двајца кандидати ги имаа беше и рускиот претседател Путин и врз кого он има

Кога ќе влезе коњ во кафе-бар што прават гостите? фаќаат ,,метак‘‘(видео)

На ова видео е прикажано едно од најдобрите животни со кои човекот е во одлична релација. Имено на сигурносните камери на еден кафе-бар во Франија е уловен еден коњ како влегува во истиот. Овој кафе-бар се наоѓал во близина на хиподром каде се одржувало натпреварување

Куварот од Тајланд кој стана хит на нет пеејќи ја ,,Ти, само ти‘‘ сега во дует со Маријан Коцев ја запеаа заедно

Македонскиот фолк пејач Марјан Коцев моментално се наоѓа на турнеја во Австралија, а неговиот престој во Сиднеј го искористи да се сретне со момчето од Тајланд, кое стана хит на социјалните мрежи пеејќи ја неговата песна “Ти, само ти”. Коцев отишол во ресторанот “Скара Рама5”

Нервозен пешак му се истури на возачот, а потоа се заби во семафор(видео)

Пешаците се најранливата група која учествува во сообраќајот, но меѓу нив има непријатни и безобразни. Тков е случајов и со ова видео на кој е прикажан еден чичко кој со своето куче се шета низ град, при поминување на улица тој со своето куче почна

Македонецот кој иновираше џип за чистење снег:„ Го возам секој ден и го подготвувам за трки“

Младиот Христијан Котески од селото Боротино, по професија механичар, познат во јавноста по возилото кое го создаде за расчистување на снег во зимски услови. Се работи за offroad buggy dzip за возење по нерамни терени, при што има и додаток нож за расчистување на снег.

Немој да бидеш како Перо! Перо се ,,бетонирал‘‘! Видео сензација на скијач кој сака повеќе греано вино од скијање …

Видео сензација на интернет е овој скијач кој покрај тоа што многу сака да скија, тој исто така сака и греано вино. Тој се наоѓа во прекрасен скијачки центар и има супер опрема за скијање, но сепак поради греаного воно неговите нозе го издаваа во

„Не гледам пречка зашто девојка не може да биде пожарникар“ – Менка, храбрата девојка во скопската пожарна

Стојаноска (29) сега е втора жена меѓу 190 пожарникари кои секојдневно гасат пожари низ градот и интервенираат при сообраќајни и други несреќи, пишува САКАМДАКАЖАМ.МК. „Желбата да се пријавам за пожарникарка спасител се појави сосема спонтано, созревајќи и спознавајќи се себеси. Пред три години слушнав дека има