Connect with us
Advertisement

Трендинг

Забава

Приказни

Балкан2 days ago

Никогаш не било на лекар, ни на училиште: судбината на девојчето од Србија, кое таткото го држел со години заробено

Осумгодишното девојче, кое било држено заклучено во стан во населбата Мириево на Ѕвездара од страна на својот татко Урош Пашајлиќ,...

Приказни6 days ago

Шефицата на Пинк Пантер: Ги испокрадов сите златари во Грција (ВИДЕО)

Една од најпознатите членки на криминалната банда „Пинк Пантер“ Оливера Чирковиќ беше мината година во Скопје на Саемот на книга....

Балкан1 week ago

Дедо си ја продал внуката за 6.000 евра, па се предомислил – тоа го платил со живот

Убиството на 46-годишен маж во селото Дросеро кај Ксанти во Грција довело до одмазда меѓу две ромски семејства по што...

Приказни2 weeks ago

Баба Трајанка на 93 години плете без очила, пали оган, се храни здраво

Иако ја тера 93-та година од животот, баба Трајана многу вешто и без наочари плете волнени чорапи, а ја продолжува...

Приказни3 weeks ago

Волшебна приказна: ОСВОИЛ 2 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ! – СЕГА НЕ ЗНАЕ ШТО СО ПАРИТЕ!

Едвин Кастро (30) важел за надежен спортист, играл бејзбол и фудбал за своето средно училиште и верувал дека ќе добие стипендија и...

Македонија1 month ago

Последен работен воз за Слободан кој заминува во пензија – Возот грмеше во негова чест (ВИДЕО)

Последен работен воз за Слободан Тодороски – Прцулот. Нека му е честита и долговечна пензијата! Погледнете како во Македонски железници...

Advertisement

More News

Facebook

Recent Posts

Copyright © 2021 Булевар.мк